Drony w walce z wypalaniem traw

Zastępca Naczelnego

Fot. za ironsky.pl

Z powodu nasilenia się przypadków grożącego pożarami wypalania traw krakowska Straż Miejska będzie patrolować tereny zielone za pomocą dronów – poinformował portal LoveKraków.

Wypalanie traw to jedna z głównych przyczyn wiosennych pożarów, które stanowią bardzo poważne zagrożenie dla ludzi i mienia. W płomieniach giną też zwierzęta objęte ochroną oraz zagrożone wyginięciem. Mitem jest przekonanie, że wypalanie traw poprawia żyzność gleby. Wręcz przeciwnie: przynosi jedynie szkody. Niszczone są nie tylko suche trawy, ale także ich systemy korzeniowe, kultury bakteryjne, wiele gatunków glebowej fauny bezkręgowej, która przyczynia się do poprawy struktury gleby”

– powiedział portalowi Kamil Popiela z Biura Prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Oprócz tego podczas spalania do atmosfery dostają się szkodliwe substancje: węglowodory aromatyczne i dioksyny, które są szczególnie niebezpieczne dla człowieka. Za wypalanie traw grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych. A od teraz krakowska straż miejska ma do pomocy drony, które wykryją i nagrają osoby podkładające ogień”

– czytamy na stronie https://lovekrakow.pl/

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte