Respect Kraków

Zastępca Naczelnego

W ramach kampanii prowadzonej przez władze miasta pod takim właśnie hasłem przyjeżdżający do Krakowa turyści zobaczą na ekranach swoich telefonów komórkowych informację o tym, co mogą robić, a czego się wystrzegać podczas pobytu w podwawelskim grodzie – poinformował portal miejski Magiczny Kraków.

Jest to odzew na prośby mieszkańców centrum dawnej stolicy Polski, którzy mają dosyć nieobyczajnych zachowań turystów, a głównie pijanych Brytyjczyków uwielbiających rozbierać się do naga i biegać po Rynku Głównym lub przemierzać go dorożkami.

O tym, że w nocy nie można krzyczeć, śmiecić lub pokazywać się w niestosownym stroju, turyści będą mogli przeczytać na swoim smartfonie. Komunikat wyświetli się, gdy znajdą się w jednym z objętych akcją miejsc, np. na lotnisku, dworcu kolejowym Kraków Główny, Rynku Głównym czy Kazimierzu. Rozwiązanie ma na celu zadbanie o to, aby zabytkowe centrum było przyjazną przestrzenią dla wszystkich. Komunikat jest jeszcze opracowywany, ale ma być utrzymany w serdecznym klimacie”

– czytamy w portalu.

Na ulicach Krakowa pojawią się także cityworkerzy, którzy będą informować turystów, co warto zobaczyć, ale będą też pouczać ich o tym, czego nie wolno robić w tym mieście. Najbardziej uciążliwi goście podwawelskiego grodu zostaną przez nich upomniani, a w ostateczności do akcji wkroczą strażnicy miejscy lub policjanci.

Kampania „Respect Kraków” rozpocznie się wiosną.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte