Długa podróż pamiątkowego pierścienia

Zastępca Naczelnego

Debra McKenna/bangordailynews.com

Zgubiony w 1973 roku w USA pierścień podarowany pewnej nastolatce przez jej ówczesnego chłopaka, a późniejszego małżonka został odnaleziony w Finlandii – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Debra zgubiła pierścień pamiątkowy liceum Morse High School z niebieskim kamieniem, myjąc ręce w sklepie w amerykańskim stanie Maine. Otrzymała go od Shawna, swojego chłopaka z liceum przed jego wyjazdem na studia. Po 47 latach pierścień odkopał w lesie w południowo-zachodniej Finlandii 38-letni Marko Saarinen. Nie wiadomo, jak cenny przedmiot znalazł się po drugiej stronie Atlantyku”

– czytamy w depeszy PAP.

Przyglądając się pierścieniowi, Fin znalazł na nim oznaczenia: „Morse High School” i „1973” oraz inicjały „S.M.”. Opublikował więc jego zdjęcie na facebookowej stronie absolwentów amerykańskiego liceum z Maine z 1973 roku.

Na odpowiedź nie czekał długo. Szybko ustalono, że właścicielem zguby był Shawn McKenna, chłopak Debry z czasów liceum. Jak się okazało, miłość Debry i Shawna przetrwała jego wyjazd na studia – para pobrała się w 1977 roku i wiodła wspólne życie do 2017 roku, gdy mężczyzna zmarł”

– napisała PAP.

Znalazca niezwłocznie wysłał pierścień do Debry, która jest mu wdzięczna i szczęśliwa, że znów ma przypominający jej o zmarłym mężu przedmiot.

Shawn mówił, że nie ma przypadków. Przez chwilę czułam się nieco zagubiona, ale teraz uważam, że on daje mi znaki, że wszystko jest w porządku, że decyzje które podejmuje są prawidłowe, a on w nich mnie wspiera”

– powiedziała dziennikarzom (cytat za Polską Agencją Prasową).

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte