Archiwum

Archiwum dla 30/09/2019

Zmarła Barbara Słowik

Zastępca Naczelnego

Barbara Słowik, fot. za „Gazetą Polską”

Otrzymaliśmy smutną informację. Zmarła przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej, Barbara Słowik. Niezłomna patriotka i organizatorka wielu ciekawych inicjatyw patriotycznych w Zagłębiu Dąbrowskim. Rodzinie oraz Przyjaciołom Zmarłej składam w imieniu swoim oraz Redakcji NGO głębokie wyrazy współczucia.

Paweł Czyż

REDAKTOR NACZELNY NGO

Czytaj więcej…

Żegnaj Panie Marszałku! Requiescat in pace …

Zastępca Naczelnego

Śp. Kornel Morawiecki z red. nacz. NGO Pawłem Czyżem

Są dni, które są trudne. Czas nieuchronnie płynie. Wielcy Polacy odchodzą – czasem w ciszy, czasem o ich odejściu jest głośno. Zmarł Marszałek doktor Kornel Morawiecki, którego poznałem w czasie prezydenciej kampanii wyborczej w 2010 roku.

Czytaj więcej…

Kornel Morawiecki nie żyje

Zastępca Naczelnego

W wieku 78 lat zmarł działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, poseł i marszałek senior Sejmu, Kawaler Orderu Orła Białego – Kornel Morawiecki. – To bardzo smutna wiadomość. Moje szczere kondolencje dla jego Rodziny – mówi NGO lider KPN-Niezłomni Adam Słomka, który był szefem sztabu Kornela Morawieckiego w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Kornel Morawiecki urodził się w 1941 roku, z wykształcenia był fizykiem. Zasłynął przede wszystkim jako założyciel i przewodniczący „Solidarności Walczącej”, organizacji, której głównym hasłem było odzyskanie niepodległości. Był ojcem premiera Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej…

Nie dla likwidacji SOR przy ulicy Katowickiej

Zastępca Naczelnego

Fot. za TT

Liderka listy Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Sejmu RP, wicewojewoda opolski, Violetta Porowska zdecydowanie sprzeciwiła się likwidacji SOR w Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Katowickiej. – Jeśli Marszałek [Andrzej Buła z Platformy Obywatelskiej – przyp. aut.] chce zlikwidować SOR, niech ma odwagą powiedzieć to stu sześćdziesięciu tysiącom Mieszkańców!!! – napisała Porowska na portalu społecznościowym Facebook.

Czytaj więcej…

Czy po Michnika też poleci rządowy samolot?

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT

Jedni chwalą, drudzy ganią decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o wysłaniu rządowego samolotu po naszą reprezentację narodową w siatkówce męskiej, aby mogła ona na czas dotrzeć na mecz półfinałowy z Holandii do Słowenii (niestety przegrany z gospodarzami).

Czytaj więcej…

Zabójstwo jako akt miłosierdzia

Zastępca Naczelnego

Fot. za www.echo-news.co.uk

Tak właśnie potraktował sąd w Wielkiej Brytanii czyn mężczyzny, który zabił swoją matkę: został on oczyszczony z zarzutu morderstwa, ponieważ zdaniem tamtejszej Temidy dokonał aktu „miłosiernego zabicia” – poinformowała Fronda.

Czytaj więcej…

Jeżeli czytasz, to nie płacisz za bilet

Zastępca Naczelnego

Fot. za jozeflassota.pl

Wśród wielu mniej lub bardziej realnych pomysłów, jakie proponują Polakom kandydaci w wyborach parlamentarnych, ten zwrócił moją uwagę.

Kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej, były poseł i były prezydent Krakowa Józef Lassota wymyślił, że dobrą formą zachęcenia mieszkańców podwawelskiego grodu do częstszego sięgania po książki będzie możliwość przejazdu bez biletu tramwajami i autobusami przez pasażerów czytających je w czasie podróży – poinformował portal KrKNews.

Czytaj więcej…

Kłopoty polityków z poprawną polszczyzną

Zastępca Naczelnego

Jerzy Bukowski

Nie pamiętam już, który z władców komentując niestosowne zachowanie swojego ambasadora, powiedział ze smutkiem do najbliższych współpracowników:

– W naszych czasach tak niewiele wymaga się od dyplomatów. Wystarczy, żeby ambasador nie zesrał się podczas wręczania listów uwierzytelniających. A temu się nawet to nie udało.

Czytaj więcej…

Zaolzie – odkłamać historię konfliktu

Zastępca Naczelnego 4

Wkroczenie na Zaolzie 1938, fot. YT

Za formalne zakończenie I-ej wojny światowej przyjmuje się 11 listopada 1918 kiedy to został podpisany rozejm Niemiec z państwami Ententy. W wyniku zakończenia tej wojny odzyskały niepodległość m.in. Polska i Czechosłowacja. Rozpoczęły się konflikty o ustanowienie przebiegu granic. Za symboliczny początek II Rzeczypospolitej przyjmuje się również 11 listopada 1918 roku, a 28 października 1918 zostało proklamowane państwo czechosłowackie.

Czytaj więcej…