Nie dla likwidacji SOR przy ulicy Katowickiej

Zastępca Naczelnego

Fot. za TT

Liderka listy Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Sejmu RP, wicewojewoda opolski, Violetta Porowska zdecydowanie sprzeciwiła się likwidacji SOR w Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Katowickiej. – Jeśli Marszałek [Andrzej Buła z Platformy Obywatelskiej – przyp. aut.] chce zlikwidować SOR, niech ma odwagą powiedzieć to stu sześćdziesięciu tysiącom Mieszkańców!!! – napisała Porowska na portalu społecznościowym Facebook.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie wielu polityków Koalicji Obywatelskiej wskazywało, że za stan służby zdrowia odpowiada środowisko Prawa i Sprawiedliwości.

Jednym z najważniejszych zadań państwa jest zapewnienie Obywatelom poczucia bezpieczeństwa. Ale Obywatele takiego kraju, jak Polska, znacznie bardziej niż wojny, czy trzęsienia ziemi, obawiają się, że zachorują na ciężką chorobę, albo staną się ofiarami wypadków. Statystyki potwierdzają te obawy. Oznacza to, że państwo, chcąc podnieść komfort życia Obywateli i zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, musi przede wszystkim inwestować w ochronę zdrowia. A jednocześnie na ochronę zdrowia zawsze jest za mało pieniędzy”

grzmi w kwestii ochrony zdrowia Platforma Obywatelskiej na swojej stronie internetowej.

W tej kwestii [SOR – przyp. aut.] to jedyna możliwa decyzja. Otrzymałam pismo od władz placówki i odpowiedź mogła być tylko jedna”

– skomentowała dla Radia DOXA liderka opolskiej listy PiS.

Przypomnijmy, władze szpitala chcą przekształcenia SOR-u w izbę przyjęć, bo twierdzą, że nie są w stanie spełnić ministerialnych warunków obowiązujących od lipca tego roku. Wszystkim innym szpitalom w kraju się to udało – odpowiada wicewojewoda. Izba przyjęć oznaczałaby np. brak całodobowego nadzoru nad pacjentem, który ma miejsce w przypadku  SOR.  Dotychczasowa umowa obowiązuje szpital do końca roku” 

– pzypomniało Radio DOXA.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte