Cyrk Jachiry trafi do prokuratury

Zastępca Naczelnego

Fot. za niezalezna.pl

Klaudia Jachira, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, wsparła piątkowy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Przyszła pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, gdzie zrobiła sobie zdjęcie z transparentem „Bób, Hummus, Włoszczyzna”. Zdjęcie udostępniła w mediach społecznościowych.

Według Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego czyn kandydatki do Sejmu RP Klaudii Jachiry wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 133. Kodeksu karnego. W poniedziałek złożę w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Przypomnę, że niedawno eurodeputowani Platformy Obywatelskiej m.in. Andrzej Halicki i Radosław Sikorski poparli w głosowaniu w Parlamencie Europejskim projekt posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Fotygi – o ustanowieniu dnia 25 maja Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem na pamiątkę egzekucji w tym dniu w 1948 roku rotmistrza Witolda Pileckiego. Zatem czy wybryk Klaudii Jachiry obnaża prawdziwe intencje tego środowiska – mówi NGO prezes Towarzystwa, Monika Socha-Czyż.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Rotmistrz/pułkownik Pilecki uhonorowany przez europarlament

List otwarty POKiN do sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej w sprawie Klaudii Jachiry

Potomkowie Niezłomnych pozwali prof. Senyszyn

 

Parlament [Europejski – przyp. aut.] wzywa też państwa członkowskie do przeciwstawienia się takim organizacjom oraz do przeciwdziałania mowie nienawiści i przemocy w przestrzeni publicznej i w internecie, a w szczególności do potępienia i zwalczania wszelkich form negowania Holokaustu. Ponadto protestuje przeciw fałszowaniu przez Rosję faktów historycznych i tuszowaniu zbrodni popełnionych przez totalitarny reżim Związku Radzieckiego. Europosłowie uznali to za <niebezpieczny element wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję przeciwko demokratycznej Europie>”

– napisała o decyzji PE „Rzeczpospolita”.

Może to jaskółka, że przy polskich interesach będzie możliwość wspólnego działania”

– skomentował szef delegacji PO-PSL w europarlamencie Andrzej Halicki.

Monika Socha-Czyż, fot. NGO

Wspieram apel Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych do sztabu Koalicji Obywatelskiej o wycofanie kandydatury Klaudii Jachiry w nadchodzących wyborach. Gdyby to okazało się niemożliwe, to wzywam Grzegorza Schetynę do publicznego wezwania swoich potencjalnych wyborców, aby nie głosowali na osobę, która publicznie kpi z narodowego hasła „Bóg, Honor, Ojczyzna”, do tego pod Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, który w drodze do gmachu Sejmu RP posłowie Platformy mijają codziennie. Albo zatem PO równa do poziomu Joanny Senyszyn i wystawia jej młodego klona, albo poważnie traktuje zapowiedź posła Halickiego, że w pewnych przestrzeniach powinno się działać ponad podziałami”

– konkluduje w rozmowie z NGO była radna Sejmiku Województwa Śląskiego z listy PiS, Monika Socha-Czyż.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte