Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż udostępniła na swoich profilach społecznościowych film znaleziony w sieci Internet, najwyraźniej nakręcony przez młodych Niemców, w który widać w jednym z włoskich supermarketów wina z wyeksponowanym wizerunkiem Adolfa Hitlera na etykietach! To nie kilka butelek, a setki …
Pyton chciał się wygodnie przespać
Lepiej mieć niewielkiego węża w kieszeni niż ogromnego w łóżku.
Tak mógł sobie pomyśleć mieszkaniec Oświęcimia, kiedy przygotowując się do snu znalazł w swoim łóżku pytona tygrysiego sporych rozmiarów.
Łączyć czy dzielić?
Każda partia głosi potrzebę łączenia Polaków, szczególnie w okresie kampanii wyborczych. Nie muszę dodawać, że w roli najlepszego wykonawcy tego równie szlachetnego jak ambitnego zadania widzi wyłącznie siebie, a wszystkie inne ugrupowania oskarża o dzielenie i skłócanie rodaków.
Zacna kobieta
Tak najczęściej określana jest przez polityków i publicystów niespodziewana kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.
Aby tylko zasiąść na Wiejskiej
W polityce nic nie powinno dziwić: ani przejścia z partii do partii, ani łączenie się ze sobą ugrupowań, których nie wiąże żaden program, ani zapominanie o tym, co głosiło się jeszcze kilka miesięcy wcześniej.
Czy IPN wystąpi o zmianę nazwy ugrupowania, które upamiętnia zdrajcę?
Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż wystąpiła dzisiaj do prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Jarosława Szarka w sprawie „Stowarzyszenia Tradycji LWP im. gen. Zygmunta Berlinga”. – Uważam, że powinien istnieć nie tylko zakaz promowania w przestrzeni publicznej symboli totalitaryzmów, nie tylko należy usunąć komunistyczne obeliski, ale też zmianić nazwy organizacji, które promują zdrajców. To jest pewnego rodzaju przeoczenie ustawowe. Czas na spójną politykę historyczną – mówi nam działaczka z Bielska-Białej.
Pogromcy Enigmy w Panteonie Narodowym
Trzej wybitni polscy matematycy i kryptolodzy: Marian Rejewski, Jerzy Różycki oraz Henryk Zygalski, którzy dokonali przełomowych odkryć dotyczących niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma łamiąc jej szyfr, zostali upamiętnieni w Panteonie Narodowym w podziemiach krakowskiego kościoła pw. Świętych Piotra i Pawła – poinformowała Polska Agencja Prasowa.