Rower z literaturą

Zastępca Naczelnego

Fot. za altasobscura.com

Rozpoczęła się kolejna edycja krakowskiej „Lotnej czytelni” – wspaniałej akcji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów mającej na celu zachęcenie mieszkańców podwawelskiego grodu, a może również i turystów, do zagłębienia się w wartościowej lekturze podczas letnich wakacji – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Po Plantach krąży już charakterystyczny, biały rower cargo, z którego można wypożyczać książki. Nie trzeba mieć karty bibliotecznej, nie ma określonych terminów zwrotu. Po przeczytaniu można oddać lekturę do siedziby WBP przy ulicy Rajskiej 1 lub oddać ją do mobilnej czytelni, która będzie działała na Bulwarach Wiślanych do końca września w każdą środę w godzinach 14.00 – 17.00

W poprzednich sześciu sezonach rower <Lotnej Czytelni> wyruszał w drogę ponad 200 razy, za każdym razem wioząc ok. 90 książek”

– czytamy w depeszy PAP.

Zazwyczaj połowa z nich jest wypożyczana. Czytelnicy sumiennie oddają książki i przekazują nam kolejne. Do tej pory zebraliśmy około 50 tysięcy pozycji, które po wstępnej selekcji trafiają do roweru. Dzięki temu nasz projekt może się rozwijać. Szczególną popularnością cieszą się kryminały, w rowerze jest też zawsze pula książek dla dzieci. Dostajemy i wozimy także książki wydane w językach obcych: angielskim, niemieckim, francuskim oraz coraz częściej rosyjskim”

– powiedziała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Agnieszka Będkowska.

<Lotna czytelnia> dorobiła się już swoich stałych czytelników, którzy czekają na przejazd roweru. Żeby nie było nudno, kolejne wyjazdy są poświęcone innym gatunkom literackim: kryminałom, biografiom, romansom, komiksowi, fantastyce, a we wrześniu lekturom”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte