Drogowe plakaty wyborcze

Zastępca Naczelnego1

Fot. ilustracyjne, arch.

Zdaniem przedstawicieli sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej w Krakowie wieszanie plakatów kandydatów do europarlamentu na barierach ochronnych przy drogach stanowi potencjalne zagrożenie, ponieważ ograniczają one widoczność i rozpraszają kierowców – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Na briefing prasowy w tej sprawie poseł Platformy Obywatelskiej, były prezydent Krakowa Józef Lassota i jego partyjny kolega przewodniczący Zarządu Dzielnicy VII Zwierzyniec Szczęsny Filipiak przynieśli zdjęcia plakatów wyborczych powieszonych na barierach ochronnych nieopodal Szkoły Podstawowej nr 32 i u wylotu ulicy Reymonta.

Apelujemy do wszystkich polityków i sztabów wyborczych, aby nie powielać tak złych wzorców”

– powiedział Filipiak (cytaty za PAP).

Lassota stwierdził, że w okręgu małopolsko-świętokrzyskim widać zalew afiszów i banerów kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Rozwieszone są ich tysiące. Limity wyznaczone w kampanii wyborczej niewątpliwie są przekraczane. Jeśli przedstawiciele rządu: wicepremier, wiceminister mówią o zasadach, to pytam się, w jaki sposób będzie to rozliczane, bo przy takiej liczbie nie ma możliwości, żeby te limity były wykorzystywane zgodnie z prawem. Każde wykorzystanie miejsca powinno być udokumentowane, opłacone albo odbywać się za zgodą właściciela”

– dodał.

Zapytany, czy jego krytyka działań przeciwników politycznych nie wynika z małej liczby plakatów kandydatów KE, Lassota odpowiedział, że „to nie jest sprawa walki w kampanii, tylko zasad”, a wszyscy powinni być traktowani równo.

Rzecznik krakowskiego PiS Michał Drewnicki zapewnił, że większość banerów i plakatów kandydatów PiS jest rozwieszanych zgodnie z obowiązującymi przepisami, a jeśli „zdarzają się jakieś incydenty, to interweniujemy, ściągamy, przewieszamy”.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa Michał Pyclik, prowadzone są regularne kontrole w tej materii.

Nie zgadzamy się na wieszanie banerów i plakatów na barierach ochronnych. Każdy taki przypadek jest zgłaszany komitetowi wyborczemu do usunięcia, a jeśli nie ma reakcji komitetu, występujemy do służby porządkowych o ukaranie”

– powiedział.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. | ID: d7000660 | #1

    Mnie to najbardziej boli że na to mają pieniądze i bez problemów wydają.
    chciałbym żeby polityka była słabo płatną pracą i szli tam Ci którzy chcą dobrze do Państwa a nie tylko czerpać z tego korzyści.

Komentarze są zamknięte