Uratowani ratownicy

Zastępca Naczelnego

W ekspresowym tempie i przy wyjątkowej zgodzie posłów Sejm naprawił błąd w przyjętej w maju nowelizacji ustawy o ratownictwie medycznym, po której zaistniała groźba, że górscy i wodni ratownicy nie zdążą uzyskać ministerialnych zezwoleń na swoją działalność do końca roku, a w konsekwencji nie będą mogli nieść pomocy potrzebującym – poinformowało Radio Kraków.

Za zmianą przepisów głosowali prawie wszyscy obecni na sali posłowie – 428. Tylko jeden był przeciw, ale to prawdopodobnie była zwykła pomyłka”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Teraz kierownictwa Górskiego, Tatrzańskiego i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nie będą musiały dostarczać wielu dokumentów ministerialnym urzędnikom, wystarczy im tylko wpis do rejestru wojewody, co bez kłopotów da się załatwić przed 31 grudnia br.

Z ulgą mogą odetchnąć tak ratownicy, jak turyści i plażowicze.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte