Jestem Jaki Jestem [wideo]

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował we wtorek piosenkę wyborczą „Stałem pod blokiem – jestem jaki jestem”. Politykowi towarzyszył raper Piotr Szot HCR, autor i wykonawca piosenki.

Podczas spotkania z dziennikarzami w kawiarni „Jaki Cafe” rzecznik sztabu Patryka Jakiego, Jacek Ozdoba przedstawił rapera Piotra Szota o pseudonimie HCR, półfinalistę telewizyjnego programu „Must Be The Music”. Jak zaznaczył, artysta „zainspirowany działalnością pana ministra nakręcił teledysk i zaśpiewał o tym, co dotyczy nas wszystkich”.

„To był świat najpiękniejszych lotów, ja nie wstydzę się tych bloków” – śpiewa HCR. „Stałem pod blokiem, to takie życie, co z każdej porażki robi tysiące zwycięstw.(…)To jest mój sztorm, to moja jest droga, od najmłodszych lat mówiłem, żeby głowy w piach nie chować” – brzmi fragment piosenki. „Stałem pod blokiem, bez żadnych analiz, tak, pomagałem, kiedy inni mnie prosili, ci bez willi. Teraz stoję tu znów z wami, nie jestem przebrany i mówię o tym, co już za nami. (…) Stałem pod blokiem, gdzie wy stoicie, pamiętam dobrze, bo było tam prawdziwe życie, tak to był mój port, najlepsza szkoła, tam się uczyłem, jak i kiedy trzeba ludzi szanować” – słyszymy w utworze. „Jestem, jestem jaki jestem i robię swoje, każdy dzień to nowy projekt – wiem, gdzie pytać się o drogę” – śpiewa HCR w refrenie.

 

„Uważam, że Patryk Jaki

ma wartości, a inni mają tylko pieniądze. Jest zwykłym człowiekiem i pomaga zwykłym ludziom” – podkreślił raper. Podziękował za to Jakiemu. Dodał, że inni kandydaci „mają pieniądze i prezentują ten sam projekt, co 4 czy 5 lat temu, czyli nic nowego”.

„Jestem taki obserwator, jak uliczny kronikarz, tak jak lubię pisać, lubię oddychać, czyli widziałem już wcześniej tę całą sytuację, tak w ogóle Patryka i się tą całą sytuacją zainspirowałem” – powiedział artysta.

 

W teledysku kandydat Zjednoczonej Prawicy jest pokazany w krótkich chwilach, gdy patrzy z balkonu na otaczające go „blokowisko”. Po prezentacji klipu Jaki przyznał, że nie jest obiektywny, ale – jak dodał naprawdę uważa, że piosenka wpada w ucho.

Polityk zwrócił uwagę na fragment refrenu, który brzmi: „ja nie wstydzę się tych bloków”. „Nie wstydzimy się tych bloków, razem się tam wychowaliśmy i nie widzimy w tym nic złego” – dodał. Jaki zapowiedział na środę premierę tego utworu na żywo. „Oczywiście na blokach” – dodał.

„Zapraszamy na środę na godz. 18.00 przy ulicy Kijowskiej 11 na warszawskich blokach na Pradze” – mówił Jaki. „Wstęp jest wolny naprawdę będzie myślę świetna atmosfera” – dodał. „Przyjdźcie, bądźcie jutro z nami, bo to, że ktoś wychował się na blokach, to naprawdę nie jest powód do wstydu, jak to próbowały zasugerować niektóre media, wprost przeciwnie” – zapraszał kandydat.

Na początku sierpnia Patryk Jaki rozpoczął akcję „100imy pod blokiem”, w ramach której chce poznać problemy mieszkańców stołecznych osiedli. Nazwa przedwyborczej akcji Jakiego nawiązuje do jego młodości, kiedy to sam wychował się na jednym z opolskich blokowisk. W zeszłym roku ten fakt z życia obecnego wiceministra sprawiedliwości przypomniał portal gazeta.pl, publikując artykuł pt. „Dziś wiceminister i wróg Gronkiewicz-Waltz. A w młodości stał pod blokiem”. Tekst został opatrzony zdjęciem Jakiego ubranego w biały dres. (PAP)

Komentarze są zamknięte