Bez darmowych przejazdów w wakacje

PAC

Od 1 lipca do 31 sierpnia uczniowie krakowskich szkół powinni podróżować komunikacją miejską tylko z ważnym biletem – poinformował oficjalny serwis miejski Magiczny Kraków.


Z bezpłatnych przejazdów liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej od 1 września do 30 czerwca mogą korzystać w podwawelskim grodzie wyłącznie uczniowie miejskich szkół podstawowych i gimnazjów na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

 

Na początku tym uprawnieniem objęci byli uczniowie krakowskich szkół podstawowych. Taka możliwość dla gimnazjalistów została wprowadzona we wrześniu 2017 r. Wprowadzając takie rozwiązanie celem miasta było przekonanie dzieci i młodzieży do częstego korzystania z komunikacji miejskiej również w przyszłości dla dobra środowiska i zmniejszenia ruchu samochodowego”

– czytamy na stronie http://www.krakow.pl/.

 

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Komentarze są zamknięte