Po burzliwej dyskusji sądeccy radni uchylili uchwały swoich poprzedników z okresu PRL, którzy przyznali tytuły honorowego obywatela tego miasta 8 niegodnym go osobom działającym na szkodę narodu polskiego w interesie obcego mocarstwa – poinformowało Radio Kraków.
Kędzierzyn-Koźle: gdzie podziała się część pieniędzy pochodzących ze sprzedaży kozielskiego Portu?
Jak poinformowały nas niezawodne „wiewióry” przemykające po drzewach wokół Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla, do magistratu wpłynęło pismo od służb bezpieczeństwa państwa, o udostępnienie dokumentacji transakcji sprzedaży Portu w Koźlu.
Adam Słomka: Relacja z więzienia. Déjà vu z PRL-u!
Zaraz po powrocie z Malborka, gdzie powstał kolejny oddział Federacji – Ruchu Kontroli Sadów, w ostatnim tygodniu, w środę 14 marca śląski sąd nakazał mi stawić się w więzieniu.
Etyczna busola i polityczna codzienność
Czy prezydent Andrzej Duda powinien wychodzić przed szereg i nazbyt pośpiesznie deklarować, że nie pojawi się na uroczystej inauguracji tegorocznych finałów mistrzostw świata w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w Rosji?
Te pomniki muszą stanąć!
Jako rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie wracam do kilkakrotnie opisywanych tu przeze mnie problemów ze wzniesieniem w naszym mieście dwóch pomników poświęconych zbiorowym bohaterom najnowszej historii Polski: „Tym, co stawiali opór komunizmowi w latach 1944-1956” na placu Inwalidów oraz mającej upamiętnić Armię Krajową „Wstęgi Pamięci” na bulwarze Czerwieńskim (między Wawelem a Skałką).
Sędzia Jan Kurpas: Adam Słomka pogryzł policjanta, ale brak jest społecznej szkodliwości czynu!
20 marca w Sądzie Okręgowym w Katowicach odbyło się ogłoszenie wyroku w sprawie wydarzeń pod nieistniejącym obeliskiem „wdzięczności” Armii Czerwonej w Katowicach. W lipcu 2013 roku brutalną interwencję Policji wobec lider KPN-NIEZŁOMNI Adama Słomki pod totalitarnym obeliskiem zarejestrowała telewizja TVN.
Warszawa: kolejne dymisje w rządzie. Odchodzi czterech wiceministrów
Wśród ministrów, którzy pożegnali się z rządem są: Wiesław Janczyk, Dariusz Rogowski, Justyna Skrzydło i Marzenna Drab – podało radio RMF FM. Czytaj więcej…
Warszawa: reprywatyzacja nieruchomości przy ul. Hożej. Znamy decyzje komisji weryfikacyjnej
Komisja weryfikacyjna uchyliła kolejne, trzy decyzje stołecznego ratusza, dotyczące reprywatyzowanych nieruchomości. Chodzi o budynki przy Hożej: 25, 25a oraz 23/25. – Ich sprawa może być jednym z symboli patologii reprywatyzacyjnej – ocenił przewodniczący komisji Patryk Jaki. Czytaj więcej…
ZUS Ukraińcami stoi
Dokładnie 299 cudzoziemców zgłosiło prowadzenie działalności gospodarczej w opolskim oddziale ZUS na początku tego roku. Liczbę pracujących i ubezpieczonych obcokrajowców w regionie ZUS w Opolu oszacował na 11 600 osób. W jednym i drugim przypadku absolutną większość stanowią osoby z paszportem ukraińskim. Czytaj więcej…
Historia Maratonu Odrzańskiego: – Wtedy nie biegało się dla pieniędzy
„Serdecznie witam w Kędzierzynie-Koźlu na VIII Maratonie Odrzańskim. Mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych bieg ten dostarczy Państwu wielu sportowych emocji, wrażeń oraz satysfakcji” – pisał w 1993 roku ówczesny prezydent Kędzierzyna-Koźla Mirosław Borzym, do wszystkich uczestników VIII Maratonu Odrzańskiego. Czytaj więcej…
Gdańska radna skazana na grzywnę za wpis „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”
1Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał we wtorek, że gdańska radna PiS Anna Kołakowska znieważyła posłankę PO Agnieszkę Pomaskę umieszczając w internecie wpis „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”. Skazana przez sąd na tysiąc złotych grzywny radna zapowiedziała apelację. Czytaj więcej…
Janeczek: 540 tomów akt głównych sprawy Amber Gold i 15 tys. akt pokrzywdzonych
Akta dotyczące pokrzywdzonych w aferze Amber Gold zawierają 15 tys. 56 tomów, a akta podstawowe śledztwa to 540 tomów – podała zastępca Prokuratora Okręgowego w Łodzi Izabela Janeczek opisując duże zaangażowanie prokuratury i ABW przy przygotowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie. Czytaj więcej…
25 mld zł do 2023 r. na walkę ze smogiem
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma przeznaczyć w latach 2016-2023 aż 25 mld zł na działania związane z zanieczyszczeniem powietrza. Czytaj więcej…