Warszawa: kolejne dymisje w rządzie. Odchodzi czterech wiceministrów

Zastępca Naczelnego

Wśród ministrów, którzy pożegnali się z rządem są: Wiesław Janczyk, Dariusz Rogowski, Justyna Skrzydło i Marzenna Drab – podało radio RMF FM.Janczyk, pracujący do tej pory w Ministerstwie Finansów, był pełnomocnikiem rządu do spraw wspierania reform na Ukrainie. Rogowski w Ministerstwie Sportu był odpowiedzialny za turystykę. Z resortu infrastruktury odeszła Justyna Skrzydło, odpowiedzialna w tym resorcie za sprawy międzynarodowe. Marzenna Drab zakończyła z kolei współpracę z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Premier Morawiecki przyjął na początku ubiegłego tygodnia dymisje 17 wiceministrów i zapowiedział wówczas ogłoszenie kilku kolejnych dymisji w ciągu dwóch tygodni.

Wcześniej szef rządu zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Oświadczył też, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej.

Szef rządu mówił też o zmniejszeniu liczby członków gabinetów politycznych; zapowiedział zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych w administracji rządowej, wszędzie tam, gdzie one nie będą niezbędne.

za www.rmf.fm

Komentarze są zamknięte