Prokuratura Generalna RP ukrywa skalę promowania totalitaryzmu przed posłem PiS Robertem Warwasem?

PAC

Poseł Robert Warwas

Poseł na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości Robert Warwas złożył 1 lutego br. interpelację poselską nr 19146 w sprawie delegalizacji Komunistycznej Partii Polski do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. „Jaka jest skala skarg zarówno ze strony osób fizycznych, jak również prawnych dotyczących propagowania przez KPP lub inne organizacje totalitarnego ustroju państwa – komunizmu?” – zapytał polityk PiS.

W odpowiedzi na interpelację z 6 marca 2018 r. zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand, stwierdza, że „(…) nie odnotowano wpływu skarg dotyczących propagowania „totalitarnego ustroju państwa – komunizmu” przez inne podmioty”. Tymczasem taka informacja nie jest prawdziwa!

CZYTAJ TAKŻE:

Słomka zawiadomił prokuraturę o tzw. „kłamstwie katyńskim”

POKiN apeluje do Zbigniewa Ziobro w sprawie partii komunistycznej

 

Na łamach opiniotwórczego KURIERA WNET ze stycznia tego roku lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka opublikował tekst, pt. „O ochronie komunistycznych skamielin”, w którym podał, że trwa dochodzenie w sprawie działalności prorosyjskiego stowarzyszenia „Kursk” – w Prokuraturze Rejonowej w Mrągowie.

 

CZYTAJ:

O ochronie komunistycznych skamielin

 

Adam Słomka podał również niedawno, że 17 stycznia br. promowano totalitarny ustrój na terenie Warszawy. Ten znany działacz niepodległościowy zawiadomił też w dniu 19 lutego br. Zbigniewa Ziobro o podejrzeniu przestępstwa z art. 256 kk w miejscowości Pieniężno, a także złożył 20 lutego br. zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej w Brzegu, która nie dopatrzyła się promowania totalitaryzmu w Mikolinie – gmina Lewin Brzeski.

 

Co ciekawe, w swojej interpelacji poseł PiS z Zagłębia Dąbrowskiego Robert Warwas, stwierdził, cyt. „(…) Jedną z najbardziej znanych organizacji tego rodzaju jest Komunistyczna Partia Polski (KPP), która została zarejestrowana 9 października 2002 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Jest ona ideową kontynuatorką innej jawnie propagującej ustrój komunistyczny organizacji tj. Związku Komunistów Polskich „Proletariat” (…). Tymczasem, jak wspomniałem wyżej, niedawno Prokuratura Rejonowa w Brzegu odmówiła wszczęcia śledztwa z zawiadomienia Adama Słomki w sprawie wydarzeń we wspomnianym Mikolinie, gdzie totalitarny ustrój komunistyczny promował właśnie były lider zdelegalizowanego Związku Komunistów Polskich „Proletariat” dr Zbigniew Wiktor!

 

Zatem poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz opinia publiczna jest wprowadzona jawnie w błąd przez zastępcę prokuratora generalnego Roberta Hernanda – który swoją funkcję pełni od czasów rządów koalicji PO-PSL (powołany 20 kwiecień 2010 r.). Warto dodać, że nie tylko skala promowania totalitaryzmu komunistycznego jest znacznie szersza, niż informuje o tym zastępca Zbigniewa Ziobro. Do tego w okręgu wyborczym posła Roberta Warwasa m.in. za protest przeciwko tablicy pochwalnej komunistycznej PPR umieszczonej do niedawna na gmachu Sądu Rejonowego w Będzinie został skazany i do więzienia trafił właśnie wspomniany wyżej Adam Słomka.

 

Wypada oczekiwać, że wprowadzony bezpośrednio w błąd parlamentarzysta PiS, podejmie w sprawie nieprawdziwych informacji odpowiednie kroki oraz postara się wyjaśnić, co takiego się dzieje w obozie Zjednoczonej Prawicy, że do więzienia trafił właśnie lider NIEZŁOMNYCH Adam Słomka, za to, że czynnie domaga się rozliczenia komunistycznego ustroju totalitarnego. Do tego ciekawym jest, iż informacja o uwięzieniu Słomki została objęta pełną cenzurą mediów publicznych … Taka „dobra zmiana”?

 

Paweł Czyż, NGO Bielsko – Biała

 

 

Komentarze są zamknięte