Jakie właściwie poglądy ma Paweł Kukiz?

PAC3

Paweł Kukiz na Majdanie, 2014

Paweł Kukiz w wyborach prezydenckich w 2005 znalazł się w honorowym komitecie poparcia Donalda Tuska. W latach 2006–2007 wspierał kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz i parlamentarną Platformy Obywatelskiej*. W 2014 roku wybrał się na kijowski Majdan. Śpiewał po ukraińsku hymn tej rewolty … po czym powiedział, m.in. cyt. „Niech Bóg ma w opiece Ukrainę, niech Bóg prowadzi Ukrainę, niech żyje Polska, niech żyje Ukraina, sława Ukrainie (…) chciałbym wam podziękować za to, że pokazujecie jak można walczyć o godność”…

 

 

Niedawno – odnosząc się do kwestii pochwalania banderyzmu przez znikomy odsetek Ukraińców – Paweł Kukiz na swoim profilu FB napisał o naszych sąsiadach, cyt. „(…) polski rząd funduje im 500+ i -uwaga- wypłaca Ukraińcom emerytury z pieniędzy polskiego podatnika nawet za okres ich pracy na Ukrainie. Innymi słowy- Ukrainiec przyjeżdża do Polski na pół roku przed osiągnięciem wieku emerytalnego, pracuje te pół roku w Biedronce i … dostaje od nas emeryturę za kilkadziesiąt lat roboty na Ukrainie…” – ocenił Paweł Kukiz.

Tymczasem na Ukrainie nacjonalistyczna partia „Swoboda” Ołeha Tiahnyboka w październiku 2014 roku uzyskała 4,71% głosów (tj. 742 022), a jej lider w wyborach prezydenckich w maju tego samego roku 1,16% (210 476 głosów). Trzeba podkreślić, że według badania z 2015 r. liczba ludności Ukrainy to 45 415 596 – w tym dzieci stanowią około 6,3 mln. Skala poparcia dla miłośników Bandery i UPA jest zatem niewielka. Takie poparcie przypomina wyniki wyborcze skrajnej ultra-lewicy i ultra-prawicy w III RP …

Zatem czy Paweł Kukiz wołając na kijowskim Majdanie „sława Ukrainie” i chwaląc starania Ukraińców na rzecz godności mówił szczerze i prawdziwie, czy jedynie mówił to, bo chciał wykorzystać sytuację na Ukrainie, aby o sobie przypomnieć? To trochę koresponduje z dawnym popieraniem przez lidera Kukiz’15 Donalda Tuska i kampanii HGW … Jakie właściwie zatem poglądy ma Paweł Kukiz? Czas pokaże …

 

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 

*Hubert Musiał, Paweł Kukiz: Nie będę krzyczeć. dziennik.pl, 2007-10-12. [dostęp 2015-05-01].

 

 1. anonim
  | ID: 8624a036 | #1

  A jakie poglądy ma PAC?
  Pisząc peany na cześć bandero-ukrainy wstydzi się pan ” dziennikarz” podpisać własnym nazwiskiem?
  Dlaczego?

  „Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował oświadczenie:

  „Umowa między Polską a Ukrainą o zabezpieczeniu społecznym z 18 maja 2012 r. mówi o tym, że osoba, która pracowała i podlegała ubezpieczeniom społecznym w Polsce i na Ukrainie, emeryturę może uzyskać zarówno z Polski, jak i z Ukrainy. Oczywistym jest, że osoba ta musi spełnić warunki wymagane do nabycia prawa do świadczenia w tych państwach. Jeśli do nabycia prawa do emerytury lub renty przepisy danego państwa wymagają posiadania określonej długości okresów ubezpieczenia, instytucja ustalająca uprawnienia do świadczeń w danym państwie uwzględnia również okresy przebyte w drugim państwie – stronie umowy. Co ważne okresy te nie mogą się pokrywać.

  Zakład obrazuje to na następującym przykładzie: jeżeli obywatel Ukrainy przepracuje 15 lat w ojczyźnie i 10 lat w Polsce, osiągnie okres uprawniający do minimalnej emerytury (od 1 października w Polsce wynoszący 25 lat dla mężczyzn). Następnie zsumowane zostanie świadczenie wypracowane na Ukrainie. Warunkiem wypłacanie minimalnej emerytury przez ZUS obywatelom Ukrainy jest ich stałe zamieszkanie na terytorium Polski.”

  Pan bezimienny miłosnik bandero- ukrainy pisze:

  Skala poparcia na miłośników Bandery i UPA jest zatem niewielka. Takie poparcie przypomina wyniki wyborcze skrajnej ultra-lewicy i ultra-prawicy w III RP …”

  …taa…. panie PAC…. skala niewielka, ale poparcie wśród rządzących olbrzymie.
  I pan to wie i my to wiemy!
  Z tą róznicą, że pan jest ukrainofilem ( o ile nie potomkiem jakiegoś rezuna)
  A ja polonofilem ( bom Polak i mam obowiązki polskie)

  http://niezalezna.pl/imgcache/750×430/c/uploads/still2015/67111961261431772632.jpg

 2. anonim
  | ID: 8624a036 | #2

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę , która oficjalnie uznała UPA za „bojowników o niepodległość Ukrainy” – czytamy na president.gov.ua. Autorem ustawy jest syn komendanta UPA – Jurij Szuchewycz z Partii Radykalnej Ołeha Laszki.

 3. anonim
  | ID: f8372260 | #3

  Specjalnie dla pana PAC i Słomki:

  „Bohdan Czerwak, wiceprzewodniczący Państwowego Komitetu Telewizji i Radia Ukrainy, a także szef melnykowskiej wersji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, skomentował w sieci społecznościowej nieoficjalne doniesienia o tym, że szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz otrzymał od polskich władz zakaz wjazdu na terytorium Polski.

  „Z tego powodu nie ma co robić tragedii. W przeszłości Polacy niejednokrotnie uciekali się do szowinizmu. Jednak to im nic nie dało. Wprost przeciwnie, UWO, OUN a potem UPA doprowadzały Polaków do porządku. Jestem przekonany, że uderzenie polskiego szowinizmu nie zaćmi nam umysłów. Ukraińcy wciąż będą uważać, że głównym wrogiem nie jest Warszawa, lecz Moskwa. Bo tak naprawdę jest. – uważa Czerwak.

  Przy tym żadnych ustępstw w sprawach historycznej pamięci, zwłaszcza stosunku do OUN, UPA i dywizji „Hałyczyna” [SS Galizien – red.] nie będzie. Rosja połamała sobie zęby, połamie [i] Polska. – zapowiada ukraiński urzędnik.

  Przypomnijmy, że Czerwak nie po raz pierwszy wysuwa zawoalowane groźby wobec Polski. W lutym br. odnosząc się do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o tym, że „Ukraina nie wejdzie z Banderą do Europy”, powiedział, że stanowisko Polski nie różni się od stanowiska Rosji. „Kreml naszą odpowiedź dostaje w Donbasie.(…) Kaczyński jest albo ślepy, albo głupi, skoro tego nie widzi. Myśli, że istnieje jakaś siła, która może zmienić nastawienie Ukraińców do OUN, UPA, Konowalca, Melnyka, Bandery, Olżycza, Szuchewycza. Taka siła nie istnieje. O czym przekonali się moskale. Polacy też chcą się przekonać?” –pytał lider frakcji melnykowskiej OUN.”

  …jakiej narodowości jest pan PAC?

Komentarze są zamknięte