
Ignacy Daszyński i Józef Piłsudski, 1928. Fot. YT
Za rok w stolicy może stanąć pomnik Ignacego Daszyńskiego*. W wyniku starań podjętych z inicjatywy SLD, Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę zezwalającą na jego budowę – donosi Onet.pl. – O dziwo do tej pory Ignacy Daszyński nie ma swojego pomnika. Myślę, że wspólnymi siłami, bez myślenia o barwach politycznych, uda się uhonorować tego, jednego z najwybitniej Polaków pomnikiem – poinformował przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jerzy Wenderlich. Tymczasem w Internecie ruszyła zainicjowana przez KPN-NIEZŁOMNI akcja protestu (pod hashtagiem #WaraSLDodDaszynskiego ) przeciwko zawłaszczaniu przez Sojusz osoby i dorobku tego wybitnego polityka lewicy z PPS .

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł


Jesteśmy oburzeni, że politycy niemieccy, którzy przez ostatnie kilka lat utrzymywali, że nie ingerują w sytuację w Polsce, po raz pierwszy przyznali, że jednak mają taką politykę, aby wzmacniać opozycję w Polsce – oświadczył w sobotę szef MSZ Witold Waszczykowski.