MEGASKANDAL! Rosjanie w Warszawie będą opluwać Państwo Polskie!

PAC1

Screen, profil FB „Kurska”

Stowarzyszenie „Kursk” oraz jego lider Jerzy Tyc, z rosyjskiej inspiracji, 12 października br. (czwartek) w Warszawie przy ulicy Belwederskiej 25c zwołali „konferencję” w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury, gdzie będą krytykowane środowiska patriotyczne za ustawę o dekomunizacji przestrzeni publicznej! Na agenturalną działalność tego ugrupowania niedawno zwracał uwagę przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka w kontekście ponownego odsłonięcia totalitarnego monumentu w Mikolinie z udziałem „samozwańczego” przedstawiciela władz miasta (gm. Lewin Brzeski)!

– To skandal. W centrum Warszawy organizowany jest „putinowski spęd”, aby krytykować nowelizację ustawy o dekomunizacji przestrzeni publicznej z totalitarnych śmieci … czyli obelisków okupacyjnej Armii Czerwonej. Mijają kolejne tygodnie od mojego zawiadomienia przesłanego do Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Agencji Wywiadu w sprawie stowarzyszenia „Kursk” i tow. Jerzego Tyca i nic się nie dzieje. Przypomnę, że Jerzy Tyc niedawno w rosyjskim parlamencie nawoływał do nałożenia sankcji na kraj, którego jest obywatelem. Oczekuję, że po rosyjskiej imprezie w czwartek na jego przegubach znajdą się kajdanki. Ponadto ta  „konferencja” uwiarygadnia prawdopodobieństwo celowego niszczenia przez Rosjan lub „zielone ludziki” ich monumentów pozostawionych na naszym terytorium w celach propagandowych, tj. w celu atakowania Polski i Polaków, tak, jak ostatnio miało to miejsce w Szczyrku – komentuje Adam Słomka.

Warto dodać, że – jak informuje strona www Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury – działa on m.in. na podstawie dekretu prezydenta Federacji Rosyjskiej z dnia 6 września 2008 roku nr 1315.

Screen, profil FB „Kurska”

Czy zatem w kraju niepodległym … istnieje możliwość, aby jakaś organizacja, w siedzibie obcej instytucji finansowanej z zagranicznych źródeł, bezkarnie organizowała propagandowe, kłamliwe uderzenie w decyzje demokratycznego parlamentu i podpis pod aktem prawa demokratycznie wybranego prezydenta … do tego w czyjejś stolicy i przy formalnej organizacji zarejestrowanej przez sąd tego państwa?

Oczekuję, że 11 października 2017 roku polski MSZ wezwie ambasadora Rosji w Warszawie i przekaże mu notę dyplomatyczną z przypomnieniem, że czasy PRL i ZSRR się zakończyły oraz, iż  organizowanie w naszej Stolicy propagandowej imprezy, jawnie nam wrogiej spotka się odpowiednią reakcją nie tylko pod adresem zielonych ludzików typu tow. Jerzy Tyc, ale szerszym postępowaniem prokuratorskim w kierunku przestępstwa z art. 133 Kodeksu karnego (który mówi o „publicznym znieważeniu Narodu lub Rzeczypospolitej Polskiej”). Coś niepojętego, aby Pan Prezydent dr Andrzej Duda wnosił o zwołanie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego w rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, autora zwycięstwa nad komunizmem z 1920 roku, a w Warszawie była organizowania feta zbrodniczej, komunistycznej Armii Czerwonej. Przypominam też, że taka „konferencji” ma na celu też krytykę wkroczenia na Kreml oddziałów polskich z 8 października 1610 roku, tj. faktu wyboru przez Rosjan carem królewicza Władysława Wazy. Własnie w rocznicę zdobycia Kremla, tj. 8 października, ujawniono bowiem plan tej prowokacji! Federacja Rosyjska promuje nieprawdę, manipuluje, oczernia, odwraca rolę agresora i ofiary. Coś z tym trzeba zrobić – mówi NGO lider Konfederatów.

Do sprawy wrócimy!

 

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 1. anonim
  | ID: dc1c0c4e | #1

  Oj tam, oj tam…

  Pan Słomka jak zwykle przewrazliwiony.
  Niedawno w sercu Polski, w Krakowie odbyło się zgromadzenie Knesetu
  Gdzie ta konstytucyjna suwerenność państwa polskiego, skoro na naszym terenie obradują parlamenty obcych państw?
  Mało tego na te obrady, jako lojalni słuchacze, tłumnie przybyli posłowie z patryjotycznego PIS
  Panu Słomce umknęło wydarzenie?

  https://i.ytimg.com/vi/FUJ43-cj1Eo/hqdefault.jpg

Komentarze są zamknięte