Instytut Badań Marki sp z.o.o. oraz DMS Consulting czyli wyłudzenia „na szkolenia”?

Zastępca Naczelnego10

Niezwykle ciekawie rozwija się sprawa firmy Instytut Badań Marki sp. z.o.o z Sosnowca a jeszcze ciekawiej firmy DMS Consulting z Rybnika. Właścicielem obu firm jest ten sam człowiek. Niejaki Arkadiusz Mieszczanin., który dość blisko kumpluje się z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą. Na zdjęciu prezydent Rybnika i Magdalena Moczała prezes  na fotelu prezydenta Rybnika. Chociaż nie do końca wiadomo kto jest kim w obu firmach, bowiem pan Arkadiusz i pani Magdalena są parą.

Przypomnijmy o co chodzi. Chodzi o szkolenia w tzw. systemie „samokształcenia kierowanego”. Na czym ono polega? Ano na oferowaniu klientom szkoleń, które są rzekomo niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej, działalności publicznej i wszelkiej innej, w zakresie np. bezpieczeństwa i higieny pracy. Zdarza się, że firmy oferujące owe „niezbędne szkolenia”podpierają się Państwową Inspekcją Pracy, zastraszając swoich klientów między innymi tym, iż w przypadku gdy nie skorzystają z ich propozycji, zgłoszą brak szkoleń BHP, do odpowiedniej komórki.

Wracając do konkretnej sprawy właśnie wczoraj zadzwonił do nas Wiesław Drozdowski dyrektor Ślęzańskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji z informacją, że firma Instytut Badania Marki sp z.o.o z Sosnowca właśnie zwróciła ośrodkowi spod magicznej góry, kwotę 690 złotych za „magiczne szkolenia” oraz „magiczne certyfikaty” potwierdzające owe szkolenia.

Sam zwrot nie kończy oczywiście sprawy. Będziemy ją w dalszym ciągu monitorować. Nie jesteśmy też pewni czy obie firmy: Instytut Badań Marki sp.z.o.o oraz DMS Consulting, nie są zwykłymi pralniami pieniędzy? Niestety nikt z zainteresowanych nie chce nam odpowiedzieć na te pytania.

Nam w całym opowiadaniu jawi się jeszcze, i nie jest to fatamorgana, niezwykle urokliwy óśrodek wypoczynkowy w Sarbinowie na Pomorzu przy ulicy Północnej 8, gdzie w ostatnim czasie utworzone zostało call center kierunkowy (094), z którego wykonywane są już połączenie do klientów Instytutu Badań Marki sp z.o.o z Sosnowca.

Ciekawostką jest też fakt, iż witryna internetowa firmy DMS Consulting z Rybnika nagle zaczęła być „w trakcie prac konserwatorskich”. Natomiast prezydent Rybnika Piotr Kuczera także unika z nami kontaktu. Ale wszystko to co się dzieje wokół wszystkich opisywanych przez nas firm to oczywiście przypadek.

Wiktor Sobierajski

DMS Consulting

Witryna w trakcie prac konserwacyjnych.

 1. Anonim
  | ID: b2903bd0 | #1

  Witam serdecznie! do mnie też wielokrotnie dzwoniła pani podając nazwisko Szydło z Instytutu Badania Marki informując że muszę zapłacić 690zł za szkolenie w wyniku którego otrzymałem tytuł
  inspektora żadne wyjaśnienia nie pomagają że nie odbywałem żadnych szkoleń a ten tytuł jest mi potrzebny jak dziura w moście{jestem już na emeryturze mam 70lat}ta pani nie słucha ona mówi
  a na moją informację że PIP ostrzega przed takimi jak oni to odpowiada że ją to nie interesuję,bo są to ludzie złośliwi itd.Jak to jest że wszyscy wiedzą o tych przekrętach i nikt nic nie robi,a oni naciągają kogo się da nikogo nie oszczędzając.

 2. obserwator
  | ID: b2903bd0 | #2

  Nie można tej hydrze łba urwać,czy mają dalej bezkarnie naciągać ludzi.skoro instytucja państwowa jaką jest Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega to chyba sprawa dojrzała do tego aby zainterweniował
  prokurator lub inny skuteczny organ administracji państwowej,o co bardzo proszę.

 3. Anonim
  | ID: 547e916e | #3

  Do nas dzwonili dzisiaj – i straszyli jak zwylke tym razem proponowali certyfikat ochrony marki zgodnie z nowymi przepisami ochrony danych osobowych GIODO – powołują się na kogo mogą – powiedzieli, ze moge ich sprawdzić ale oni i tak wyślą mi dokumenty – podziękowałam Pani , i nie pozowliłam nic wysyłac dopóki nie sprawdzi tgo mój prawnik :)

 4. MICHAL DZIS 08.01.2018 R
  | ID: d0a0d554 | #4

  Kilka minut temu miałem telefon z informacją, że musze…… itd…. chodzi o ochronę danych osobowych…… wielokrotnie pisalem, nie odbieralem telefonów, łącznie z blokadami numerów z których dzwonili nic z tego robią to co robili….

  Moim zdanie z pełnym przekonaniem : NACIĄGACZE …..

  LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ!!!!!!!

 5. MICHAL DZIS 08.01.2018 R
  | ID: d0a0d554 | #5

  Kilka minut temu miałem telefon z informacją, że musze…… itd…. chodzi o ochronę danych osobowych…… wielokrotnie pisalem, nie odbieralem telefonów, łącznie z blokadami numerów z których dzwonili nic z tego robią to co robili….

  Moim zdanie z pełnym przekonaniem : NACIĄGACZE …..

  LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ!!!!!!!

 6. Tomasz
  | ID: 9facc6b7 | #6

  Do mnie zadzwonili dzisiaj. „Pan musi ……” Szkolenie za 1800 lub 690 zł, który wariant Pan wybiera ?
  ŻADEN !!!! Niech Pani spierd…. ,tzn odejdzie z Bogiem

 7. Instytut
  | ID: 485cec8a | #7

  W związku z informacjami zawartymi w artykułach spółka podjęła stosowne kroki prawne. Więcej informacji pod linkiem http://ibm.org.pl/pozew/pozew_dobra_osobiste.pdf

 8. kaperka
  | ID: 56bea936 | #8

  DO mojej placówki też dzwonią i straszą . Nie wiem jak mam pracować bo tak straszą , że człowiek nie wie co ma zrobić . Wiem , że to naciągacze ale co robić proszę o radę.

 9. | ID: 56bea936 | #9

  DO mojej placówki też dzwonią i straszą . Nie wiem jak mam pracować bo tak straszą , że człowiek nie wie co ma zrobić . Wiem , że to naciągacze ale co robić proszę o radę.

 10. Anonim
  | ID: 05f165d5 | #10

  Witam , robiłem u nich szkolenia okresowe, po jakimś czasie podziękowałem za współprace….no i się zaczęło, telefony, zastraszanie itp doszło do tego że pracownicy tej firmy podszywali się pod PIP!!! W tym momencie moja kancelaria przygotowuje pismo do UOKIK…..

Komentarze są zamknięte