Ostatnia konwencja wyborcza Kukiz’15

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Konwencja KukizaPo wyborach prezydenckich Janusz Korwin Mikke słusznie zauważył, że poparcie dla Pawła Kukiza zacznie szybko spadać, powodem tego będzie to, że wyborcy Kukiza zaczną się orientować jak szkodliwym pomysłem są jednomandatowe okręgi wyborcze. Gwałtowny spadek poparcia dla Kukiza widać po drastycznie mniejszych audytoriach na mitingach muzyka. Jedną z takich imprez z mizerną frekwencją była warszawska konwencja KWW Kukiz, z której nagrania są wykorzystywane w spotach wyborczych ruchu muzyka.

W niedziele 27 wrześnie w warszawskiej hali zdjęciowej firmy ATM, w której swoje konwencje parę miesięcy temu organizował PiS, odbyła się niezbyt liczna konwencja wyborcza komitetu wyborczego Kukiza. W konwencji wzięli udział kandydaci Kukiza do parlamentu, w tym i raper Piotr Marzec „Liroy”, podróżnik Jacek Pałkiewicz i legendarny przywódca Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki.

W swych wypowiedziach Kukiz i działacze jego listy opowiedzieli się za reformą sądów, wyborami sędziów i prokuratora generalnego w głosowaniach, jawnością oświadczeń majątkowych sędziów, rozprawami dzień po dniu, możliwością wideo rejestracji procesu.

Paweł Kukiz domaga się jednomandatowych okręgów wyborczych, zniesienia progu referendalnego, oraz wprowadzenia systemu prezydenckiego. Muzyk domaga się też likwidacji urzędów pracy, zakazu GMO, rozwoju kooperatyw spożywczych, likwidacji szkodliwych przepisów, reform w armii i policji, zrównoważenia budżet, zmuszenia korporacje zarabiające na Polakach do płacenia podatków w Polsce

Trzy dni przed konwencją, w czwartek, w warszawskiej piwiarni Ciechan na Foksal Paweł Kukiz przedstawił najważniejsze postulaty swojego komitetu wyborczego: jednomandatowe okręgi wyborcze i ustawę de regulacyjną mającą na celu likwidacje szkodliwych przepisów w Polsce. Podczas konferencji Kukizowi towarzyszył kandydat KWW Kukiz do sejmu z Ciechanowa Marek Jakubiak, oraz ekspert Kukiza doktor Stanisław Tyszka.

Ustawa de regulacyjna przedstawiona przez Kukiza ma na celu uproszczenie przepisów i nowe formy stanowienia prawa – opiniowanie ustaw przez organizacje społeczne, pełną przejrzystość procesu stanowienia prawa, obowiązkową ocenę skutków zmiany prawa przed wprowadzaniem i 5 lat po nim, zakaz zwiększania obciążeń pracodawców.

Zdaniem Pawła Kukiza szkodliwy ustrój Polski wynika z braku JOW, a dzięki ordynacji proporcjonalnej ustrój chroni interesy biurokratów i korporacji (którym doradzają tacy ludzie jak Gwiazdowski).

Celem KWW Kukiz jest przywrócenie ustroju gospodarczego z czasów ustawy Wilczka, likwidacja patologii ustrojowej, która zmusza polskich przedsiębiorców do dawania łapówek.

Odpowiadając na pytania dziennikarza TVN Paweł Kukiz opowiedział się za ustrojem prezydenckim i wybieraniem senatorów w mniej demokratyczny sposób.

Odpowiadając na moje pytania Paweł Kukiz sprzeciwił się przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych do Polski i uznał, że partie polityczne będą istotne problemy polski przykrywać tematem imigrantów. Paweł Kukiz zadeklarował, że w jego komitecie nie ma dyscypliny w sprawach aborcji czy in vitro. Sam zadeklarował, że dopuszcza aborcje tylko w wypadku zagrożenia życia matki.

Po konferencji prasowej Paweł Kukiz udzielił kilku wywiadów. W wideo wywiadzie dla Takt TV, w którym odpowiadał na moje pytania, mówił o: aborcji, in vitro, gejach, prawie do broni, armii, policji, PKB, karze śmierci, narkotykach, Żydach, Michniku, środowisku Wyborczej, polityce historycznej, IPN, przywilejach emerytalnych komunistów, lustracji, PiS, UE, transformacji ustrojowej, suwerenności.

Jan Bodakowski
fotorelacja z niedzielnej konwencji wyborczej

  1. | ID: f647511f | #1

    Ruch Kukiz 15 -kwitnie. Glosujemy na liste nr 7. Zdobywamy 100 mandatów poselskich. Tak Dopomóz Bóg.

Komentarze są zamknięte