Przychodnia akademicka rusza w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

Porowska w środkuZOZ Centrum podpisały w środę porozumienie w sprawie powołania Przychodni Akademickiej. Nowa placówka dedykowana w pierwszej kolejności studentom mieścić się będzie w samym sercu kampusu uniwersyteckiego -w DS Spójnik. To wielkie udogodnienie dla braci studenckiej, która od lat postulowała organizację ośrodka zdrowia dedykowanego żakom.

Do dyspozycji placówki Uniwersytet oddał 150 metrów kwadratowych, które mogą być w przyszłości poszerzane o dodatkowe powierzchnie. Przychodnia będzie zapewniała opiekę medyczną w szerokiej gamie usług: podstawowej- z zakresu medycyny rodzinnej, w tym pediatrycznej, a także specjalistycznej – ginekologicznej, stomatologicznej , psychologicznej, okulistyce, neurologii, laryngologii czy gastrologii.

Planuje się, że Przychodnia Akademicka „Centrum” będzie stanowiła także zaplecze dydaktyczne dla przyszłego Wydziału Lekarskiego w zakresie medycyny rodzinnej. Przychodnia Centrum w Opolu to największa placówka podstawowej opieki medycznej w mieście. Posiada rozbudowane zaplecze specjalistyczne i diagnostyczne. Jej zespół stanowi kilkudziesięciu lekarzy, pielęgniarek i diagnostów.

Kampus UO znajduje się w samym centrum Opola, kampus okalają liczne wydziały i instytuty, w jednym miejscu mieszczą się wszystkie akademiki – Kmicic, Spójnik, Mrowisko i Niechcic, w których mieszka łącznie 1800 studentów. Ponad jedenaście tysięcy studentów kształci się na 8 wydziałach Uniwersytetu Opolskiego. To wydziały: Chemii; Ekonomiczny; Filologiczny; Historyczno-Pedagogiczny; Matematyki, Fizyki i Informatyki; Prawa i Administracji; Przyrodniczo-Techniczny; Teologiczny.

opole.pl

Komentarze są zamknięte