Od naczelnego: Dziękuję za 4 lata

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Tomasz KwiatekDrodzy Czytelnicy! Dziś już mijają 4 lata NGO. Nasz profil gazety przez ten czas się nie zmienił. – Informujemy o sprawach lokalnych, przedstawiamy własne komentarze i opinie, często idąc pod prąd powszechnym sądom. Piszemy o tym, co ważne dla naszego miasta, regionu, Polski i Kościoła. Wspieramy i inicjujemy inicjatywy społeczne i patriotyczne oraz wszelkie akcje promujące ochronę życia, dbamy o pielęgnowanie pamięci i tożsamości narodowej, nie wstydzimy się Jezusa i mówimy stop korupcji. – zamierzemy dalej bronić prawdy, bo jedynie ona jest ciekawa jak pisał Józef Mackiewicz.

Ten rok kalendarzowy zaczął się dobrze, pod koniec stycznia br. dostaliśmy nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za tekst śledczy „Lewińska masakra piłą łąńcuchową”. Nasze święto próbował zepsuć burmistrz Lewina Brzeskiego, który w tym samym czasie zlecił napisanie z pieniędzy publicznych pozwu przeciwko naszej redakcji. Jak chodzi o ścisłość pozwał autora jednego z artykułów odsłaniającej kolejne kulisy „afery dębowej” i redaktora naczelnego. To trochę pewnie spowodowało spadek mojej aktywności, zamiast pisania, trzeba było zająć się  walkę na froncie sądowym. Wyrok w pierwszej instancji jest „salomonowy”, tzn. żadnych kosztów finansowych nie ponosimy, ale mamy przeprosić na łamach NGO. Nie poczuwamy się  do przepraszania za pisanie prawdy, stąd złożyliśmy apelację do Wrocławia. Czekamy!

Piszę o tym w dniu, kiedy w Warszawie przeszedł marsz w obronie demokracji i wolności mediów. Trudno jest z tą wolnością jak władza wykorzystuje pieniądzą publiczne do straszenia pozwami. Nierówna to walka! Dodajmy, że media regionalne są w  90% w rękach niemieckiego koncernu, a kapitałem NGO nigdy nie były pieniędze, ale „autorzy obywatelscy”, którzy piszą nie dla wierszówki, ale z serca i poczucia obowiązku patriotycznego.

Pamietam jak na jednym z publicznych spotkań w Opolu pod koniec listopada 2010 r. na „Krakowskiej 9” zapowiedziałem powołanie NGO. W Opolu drugą siłą samorządową było wtedy SLD, kandydat tej postkomunistycznej partii przeszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich. Prawica szeroko pojęta była w  opozycji. Dziś jak patrzę na to samo Opole to widzę „centroprawicę” w Radzie Miasta Opola, a w drugiej turze znaleźli się kandydaci deklarujący wartości prawicowe. SLD zmalało prawie do zera, bo z pięciu radnych zostało z jednym mandatem. Takiego klimatu, jeszcze nie było w Opolu i mam nadzieję, że tą sytuację władze miasta dobrze wykorzystają, aby pokazać mieszkańcom, że się nie pomylili.

Póki co pozostaje mi podziękować za dwa miliony odsłon przez te 4 lata, za 554 tys. unikalnych użytkowników jakie przeszło przez NGO, za to że spędzali z nami nie tylko chwilę, ale średnio 3 minuty i 20 sekund oraz że wspólnym wysiłkiem redakcyjnym wydaliśmy 91 tys. specjalnych egzemplarzy papierowego NGO. Za to Wam dziękuję i proszę o większe wsparcie pomysłami, informacjami czy pamiętaniu o przekazniu „1% podatku na Stop Korupcji” w 2015 r.

Minione 4 lata to już historia jak 33 rocznica wprowadzenie stanu wojennego, które 4 lata temu był kamieniem węgielnym powstania NGO. Mam nadzieję, że z Nowym Rokiem uda się skutecznie przekazać prowadzenie NGO w ambitne ręcę. Liczę na Was!

Tomasz Kwiatek, redaktor naczelny NGO

 1. | ID: f4821817 | #1

  Brawo. trzymam kciuki za polskie Opole.

 2. Irena
  | ID: 5af44d43 | #2

  DZIĘKUJE….PIĘKNIE DZIĘKUJE.. @.Panie Tomaszu…Wszystkiego, co najlepsze na dalsze lata.Pozdrawiam i miłej niedzieli życze Panu i Czytelnikom.

 3. mmx
  | ID: d98c808b | #3

  http://www.petycjeonline.com/signatures/czy_popar_by_przywrocenie_ustawy_z_dnia_18_marca_1921_roku_o_zw/start/180

  Od razu uprzedzę pytania i słuszne wątpliwości

  oczywiście że projekt takiej ustawy zostanie odrzucony !!

  ALE CHODZI O TO ŻEBY TAKI PROJEKT POPARTY PETYCJĄ ZŁOŻYĆ W ŚWIETLE FLESZY I KAMER

  CHODZI O TO ŻEBY ZWRÓCIĆ UWAGĘ MEDIÓW ŚWIATOWYCH PYTANIEM ” CO SIĘ W TEJ POLSCE WYRABIA DO K….. NĘDZY , SKORO SĄ TAKIE PETYCJE ”

  SAMO ISTNIENIE TAKIEJ PETYCJI MA OGROMNY WYDŹWIĘK PROPAGANDOWY I TO TANIM KOSZTEM !!

  ZRÓBMY IM SKANDAL !!! I WSTYD !!
  My się borykamy w Europie z barierą niewiedzy o Polsce. Nasi koledzy z innych krajów, jeśli wiedzą coś o Polsce, to głównie z mediów zachodnich. A one albo nie piszą o Polsce nic, albo podają jakieś gładkie wiadomości, że Tusk jest ok, bo pani kanclerz powiedziała, że jest ok. Widoczny w Polsce poziom dekompozycji państwa to jest informacja dla polityków Zachodu trudna do pojęcia. My musimy jednak tę informację wciąż uporczywie powtarzać, przebijać się z nią.
  Jeśli będzie duże poparcie to na serio złożymy ten projekt po kosmetycznym unowocześnieniu słownictwa i dostosowaniu do istniejących realnie instytucji na które nałożyła by ta ustawa OBOWIĄZEK EGZEKWOWANIA

  NA RĘCE MARSZAŁKA SEJMU ;-) W ŚWIETLE FLESZY I KAMER , NIECH ŚWIAT SIĘ DOWIE O NICH

  ONI WSTYDZĄ SIĘ I BOJĄ TYLKO TEGO CO W PARYŻU CZY BERLINIE POWIEDZĄ ….

  twój głos jest ważny !!! i potrzebny sprawa jak najbardziej poważna !!

 4. PiS w Opolu umiera!
  | ID: 7dd22dad | #4

  Najlepszy portal opolski!

 5. JT
  | ID: c4e2befd | #5

  Tomku życzę dalszych sukcesów i wytwałości w drodze do prawdy

 6. gosia
  | ID: 8a66d9cd | #6

  Dla mnie pięknym świadectwem było, że na jednym z pierwszych albo pierwszym Różańcu za Ojczyznę w opolskiej katedrze Pan właśnie był.
  Dziękuję.

Komentarze są zamknięte