We wczesnej młodości, kiedy próbowałam sił jako aktorka, potrafiłam zagrać prawie każdą zaproponowaną mi rolę. Siłę czerpałam z bardzo prostego założenia. Wypowiadane przeze mnie słowa na scenie nie były moimi słowami i nie ja brałam za nie odpowiedzialność.
Obecnie taka postawa upowszechniła się, zwłaszcza w kręgach funkcjonariuszy państwowych wszelkiej maści. Nikt za nic nie odpowiada i jeżeli akurat gra słodką idiotkę (niezależnie od płci i wieku), to przecież tylko występuje w teatrze, gdzie ktoś inny napisał i rozdał role. Czytaj więcej…

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł

![Wadowice w deszczu [fot. T. Kwiatek]](http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/05/wadowice-w-deszczu-300x199.jpg)
![Sesja Rady Miasta Opola [fot. Andruch]](http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/04/sesja-rady-miasta-opola-300x199.jpg)
