Teatrzyk Zielony Śledź: Działanie systemu

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Teatrzyk Zielony ŚledźWe wczesnej młodości, kiedy próbowałam sił jako aktorka, potrafiłam zagrać prawie każdą zaproponowaną mi rolę. Siłę czerpałam z bardzo prostego założenia. Wypowiadane przeze mnie słowa na scenie nie były moimi słowami i nie ja brałam za nie odpowiedzialność.

Obecnie taka postawa upowszechniła się, zwłaszcza w kręgach funkcjonariuszy państwowych wszelkiej maści. Nikt za nic nie odpowiada i jeżeli akurat gra słodką idiotkę (niezależnie od płci i wieku), to przecież tylko występuje w teatrze, gdzie ktoś inny napisał i rozdał role.

W tym upatruję niepowodzenie w zebraniu trupy do Teatrzyku Zielony Śledź. Ludzie odgrywając cudze role przez cały dzień mają już dość wchodzenia w skórę kogoś innego. No, może nie wszyscy. Drodzy aktorzy! Zawodowi i nie zawodowi użyczcie swojego głosu, zróbmy prawdziwy internetowy teatrzyk. Wystarczy, że nagracie jedną z dwóch postaci i prześlecie mi nagranie. Spróbujemy złożyć to w całość, która ukaże się na którymś z poniższych portali.

Pozdrawiam i do następnej soboty.

Małgorzata Todd

Załączniki:

1) Odcinek 80. Lekcja pokera

2) APEL (2) – każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Jeśli nie udaje się dopisać bezpośrednio w załączniku, to wystarczy treść przekazać pocztą zwrotną na mój adres.

3) Komentarz do felietonu Ad. Porozmawiajmy o… miłości 48/2014 (179)).

 

P.S. Przypominam, że trwa bojkot EMPiK-u. Nie kupujemy tam świątecznych prezentów. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić jedną z 2 moich książek. Przypominam, że „Ostatnia romantyczna przygoda” do 19 grudnia kosztuje 19 zł, a „Utwory sceniczne” tylko 10 zł do 10 grudnia i są to ceny wraz z przesyłką. Wystarczy odpowiednią kwotę wpłacić na poniższe konto i zawiadomić pod jaki adres książka ma być wysłana.

Konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa.

Wcześniejsze posty:

Kabaret i Teatrzyk – zobacz tutaj
Kanał serwisie YouTube – zobacz tutaj
Strona w serwisie JAWA Media Info – zobacz tutaj
Profil na Facebook – zobacz tutaj

www.mtodd.pl lub http://sklep.mtodd.pl

 

Teatrzyk Zielony Śledź

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Działanie systemu

 

Występują: Wańka i Fritz.

Fritz – No, nareszcie można powiedzieć, że system zadziałał.

Wańka – Niech zgadnę, masz na myśli ostatnie wybory?

Fritz – A co by innego! Świetnie poszło. Żarty o głupich Polaczkach nabiorą nowych rumieńców.

Wańka – A to tylko efekt uboczny. Najważniejsze, że już nigdy i żadnych wyborów nie wygrają.

Fritz – Myślisz, że nie zdają sobie z tego sprawy?

Wańka – Tylko niektórzy. Działamy na każdym szczeblu.

Fritz – Pijaczki ze Śląska dostają wypełnioną kartę do głosowania, wrzucają do urny, a czystą odsprzedają za cenę jakiegoś „Mamrotu”, czy jak oni tam nazywają taki podły trunek.

Wańka – To tylko płotki. Na większą skalę drukuje się dowolną ilość kart w dowolnej drukarni i podmienia w sprzyjających okolicznościach. W mniej sprzyjających wrogom dostawia się po prostu drugi krzyżyk, na drogę.

Fritz – Na prowincji to łatwiej. W Warszawie zastosowano podobno łagodną perswazję.

Wańka – Masz na myśli straszenie zbiorowymi zwolnieniami?

Fritz – Właśnie. Podobno trzeba było sfotografować własną kartę do głosowania z zaznaczeniem jedynie słusznej kandydatki.

Wańka – O tym nie słyszałem, ale każda metoda dobra.

Fritz – Widać, że Polaczki czegoś jednak się uczą.

Wańka – Już nie długo żadna nauka i tak im nie będzie potrzebna.

Fritz – Kiedy ruszacie?

Wańka – W przyszłym roku planowane są masowe rozruchy islamistów na Zachodzie Europy. To pozwoli nam na wyzwolenie bratnich narodów z nami sąsiadujących.

Fritz – I przypieczętowanie wreszcie przyjaźni niemiecko-rosyjskiej.

 

KURTYNA

  1. Irena
    | ID: 7cc3b3ec | #1

    @ ReDakcja .NGO. Dziekuje za videa m.in. .Bardzo interesujace spotkanie pana Jarosława Kaczyńskiego ze studentami UW w dniu 1 grudnia 2014r.

Komentarze są zamknięte