Mój komentarz do wydarzeń z Sosnowca

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Podobno już wszystko wiadomo… Piszę podobno ponieważ sam już nie wiem co jest prawdą a co kłamstwem w sprawie małej Madzi. Matka, która zrobiła tak straszliwą rzecz w moich oczach nie zasługuje na jakiekolwiek współczucie, jednak nie o jej zachowaniu chciałem napisać.

Problem jest w działaniach policji. Dlaczego kolejny raz zawodzą tak ważne organy, jak właśnie policja? Czy państwo, które nie potrafi chronić swoich obywateli (w tym prezydenta), nie potrafi ścigać przestępców, czy wreszcie nie jest w stanie zagwarantować obywatelom bezpieczeństwa, jest warte zamieszkiwania w nim?

Można mówić, że Krzysztof Rutkowski jest pozerem i to wszystko był pokaz. Ale policja może sobie tłumaczyć to jak chce. Ja wiem swoje- Rutkowski rozwiązał sprawę. To smutne, że służby policyjne kolejny raz notują porażkę. To skazuje nasz kraj na bycie niestabilnym dla jego obywateli. Ja przynajmniej tak się właśnie czuje.

Żyjemy w bardzo trudnym świecie, który poprzez laicyzację w obrębie społeczno- kulturowym staje się coraz bardziej niebezpiecznym. Problem w tym, że przykład idzie z góry. Palikot, Nowicka, Biedroń to osoby mające zły wpływ na pewien krąg ludzi, którzy w zaparte idą dalej głosić brednie wygłaszane przez tych pseudo intelektualistów. Dalej, TVN ze swoim przekazem promującym nierealne życie ponad stan, które zmusza ludzi do zaciągania kolejnych kredytów, lansujący się typ „ gangster” u młodych ludzi, który w tym widzą coś, czym mogą zaimponować wśród kolegów a co kończy się wbiciem noża w plecy, to wszystko są rzeczy coraz bardziej wyniszczające społeczeństwo. Dlatego potem można zaobserwować, to co wydarzyło się w Sosnowcu

Jak więc młodej matce może przyjść do głowy tak obrzydliwy plan? Czy ktoś z nią działał? Jej mąż przecież posiada konto na facebooku, na którym to chwali się, że należy do sekty w której wierzą, w przemienienie się w wampira. Czy to normalne? Bo może właśnie to są ruchy, które mają wpływ na późniejsze zachowania ludzkie?

Takie grupy jak Krytyka Polityczna zarzucają konserwatystą zaściankowość, bo Ci kultywują tradycję, dbają o honor czy wreszcie są patriotami. Co więc w tym złego? Czy lepiej jest promować homoseksualizm w połączeniu z aborcją? Czy konserwatysta walczy z ateistą, który po prostu woli świat bez Boga? Nie! Konserwatysta chce tylko zadbania o wartości, który są według niego bardzo ważne w życiu człowieka. Bo czym jest człowiek, który ich nie posiada? Pustką. Wartością nie może być idea ateistyczna bo to nie jest idea. Wiara, jest czym co umacnia każdego człowieka, pozwalając mu pokonywać zło, który od zawsze było i będzie na świecie. Jak mawiał Maurice Barres, tak właśnie jest to wszystko skonstruowane. Konserwatysta dzięki swojej postawie i wierzeniom w pewne idee, potrafi przeciwstawić się złu.

Zadbajmy wszyscy o co aby takie rzeczy jak w Sosnowcu nie miały miejsca. W nas jest siła do działania, którą dał nam Bóg. Nie zmarnujmy jej.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. | ID: b7e00f6e | #1

  Złe wzory dla prostych i młodych ludzi idą z góry.
  Autor wymienia tu kilka takich osób,które wszyscy znamy!
  Oni są z polskiego sejmu!
  Policja jest wściekła na Rutkowskiego,bo jemu udało się dojść do prawdy a policji przez kilkanaście dni nie udało się tego zrobić!
  Chcemy policji mądrej,przeszkolonej, może nawet w USA,Anglii…to zależy ,gdzie policja światowa ma najlepsze sukcesy!
  Ktoś tam ” na szczeblu” krzyczy na Rutkowskiego ,że nie ma licencji i jakże to,że on ośmielił się prowadzić śledztwo ?
  W zeszłym roku przepadła bez wieści Iwona Wieczorek i do dziś nie ma żadnych o niej wiadomości!
  A przecież policja powinna Polakom powiedzieć,co przyniosło lub nie przyniosło jej-policji-śledztwo!
  I przy okazji bolesna dla nas katolików sprawa!
  Telewizję Trwam chcą jacyś ludzie wyrugować z naszego polskiego życia i kulturalnego , i religijnego, jacyś dziwaczni ludzie postawieni na piedestale poważnej instytucji czyli KRRT.
  Wiemy już z publicznego przekazu telewizyjnego,ze ów Dworak i spółka nie mają podstaw do likwidacji Trwam na multipleksie!
  Ale któż im może przeszkodzić?
  Zrobią swoje!
  A moja do połowy sparaliżowana sąsiadka chcę oglądać tę telewizję!
  Co jej powiedzieć?
  Premier rządu jeździ po Europie i tam dba o sympatię dla siebie!
  Może tę Trwam przenieść za granice i stamtąd nadawać do Polski tak jak kiedyś nadawano Wolną Europę ,BBC,Głos Ameryki >
  Ileż to problemów !

 2. Tomasz
  | ID: 4c1a3ec2 | #2

  Łukasz, świetny tekst!

 3. Śląsk
  | ID: 56d430d8 | #3

  Szkoda, że tekst tak bardzo niepoprawny gramatycznie. Interpunkcja i składnia na niedostateczny. Przykłady: „Jak mawiał Maurice Barres, tak właśnie jest to wszystko skonstruowane.”??? „Piszę podobno ponieważ sam już nie wiem co jest prawdą a co kłamstwem w sprawie małej Madzi”. Tomasz to chyba nie ma wygórowanych wymagań co do tekstów i felietonów. Jaki autor taki tekst i taki Tomasz. Chyba, że to jedna i ta sama osoba.

 4. Polska
  | ID: af63d4f3 | #4

  @Śląsk
  Ale przykłady hahahaha , polonista się znalazł ! Poczytaj lepiej felietony

 5. kegy
  | ID: 97d2d0c6 | #5

  @Śląsk
  Kolega Schlieser, co? Zapraszam do lektury wpisów na forum Dziennika Zachodniego, spróbuj zarzucić tamtejszym „erudytom” błędy stylistyczne:)

 6. Śląsk
  | ID: 3c303d97 | #6

  Buractwo i tyle. Ponownie napiszę, że jaki „mądry” felieton, tacy oto „mądrzy” czytelnicy. Brawo. Pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte