Rozszyfrowanie PO bez enigmy

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Rok wyborczy to rok cudów. Każdy obywatel naszego kraju doskonale o tym wie. Obietnice, inicjatywy, wypowiedzi polityków są całkowicie inne, od tych obserwowanych rok, czy dwa lata po wyborach.

Kilkadziesiąt godzin po tragedii, która wydarzyła się w Norwegii, nasz Premier Donald Tusk wykorzystał tę tragedię do własnych celów. Wypowiadając słowa o rzekomym stałym kontakcie telefonicznym z premierem Norwegii, zagrał na ciałach ofiar, gorzej niż zarzucał to politykom PiS, którzy domagając się rzetelnego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, dopuszczali się nawet – jak powiedział klasyk – „ nekrofilii”.

Natomiast w Opolu obserwujemy bardzo ciekawy spektakl, który rozpoczął się w drugiej połowie tego roku. Zastanawiałem się jak ugryźć ten temat i doszedłem do wniosku, iż podzielę przypadek nad wyraz dużej aktywności Prezydenta Opola na dwa etapy i dwie różne kwestie.

Pierwszy przypadek jest stosunkowo banalny. Mamy rok wyborczy, dlatego wszystkie struktury PO, które rządzą w kraju w danych regionach, mają za zadanie zbudować jak najlepszą opinię o środowisku swojej partii. Logiczną rzeczą jest, iż światopogląd wyborcy kształtuje jego środowisko. Owszem, wyborca obserwuje starcia liderów, jednak często też padają słowa „oni rządzą w moim mieście, widać jak jest”. Prezydent Zembaczyński, wypowiedział ostatnio bardzo ważne słowa: „PO odpowiada za miasto”. Tak i tutaj ma zdecydowaną rację. Obecnie można powiedzieć, iż miasto wygląda słodko, ale nie daje mieszkańcom żadnych korzyści. Zmiany jakie teraz mają zajść, czyli wymiana ważnych urzędników, zmiana na stanowisku MZD tak, aby były widoczne zmiany na drogach, negocjacje z inwestorami, którzy wreszcie wejdą z budową na strefę ekonomiczną – to również świetny PR. Podobnie nagła dbałość prezydenta o opolskie place, na które kiedyś szkoda mu było pieniędzy, jak to miało miejsce choćby z Placem Daszyńskiego, którego remont skutecznie domagał się opozycyjny wtedy radny Tomasz Kwiatek. Pytanie brzmi tylko, dlaczego dopiero teraz? Dlaczego tuż przed wyborami? Dlaczego to nagłe zainteresowanie będzie trwać jedynie przez najbliższe 3-4 miesiące? Samorządowy polityk może pomóc w zdobyciu kilku procent głosów, to prawda. Czy więc dlatego?

Drugi przypadek ma naturę personalną. W Opolu Platforma Obywatelska promuje obecnie osobę Arkadiusza Wiśniewskiego. Arek wypowiada się czasem w mediach, podejmuje ciekawe inicjatywy – zaraz po objęciu stanowiska rzucał pomysłami, ale teraz jakby przycichł. Pamiętajmy o tym, iż wreszcie dojdzie do rozprawy prezydenta Zembaczyńskiego z czasów jego słynnej prezesury w BOŚ Banku. Proces (w co szczerze mówiąc nie wierzę, bo nie wierzę, że dojdzie w ogóle do tego procesu, a opisywana diagnoza może być tylko czystą abstrakcją) i związany z nim rozgłos mogą znacznie osłabić pozycję Ryszarda Zembaczyńskiego. A trzeba pamiętać, że w 2012 r. można prezydenta już odwołać, ponieważ upłynie rok od jego urzędowania. Dlatego też potrzebnych jest wiele działań promocyjnych, które pokażą osobę Ryszarda Zembaczyńskiego jako szefa, który jednak potrafi działać, ale też wykreują jego następcę. Bo jeżeli nie Zembaczyński, to kto? Ja typuję Arkadiusza Wiśniewskiego, który moim zdaniem jest jedyną konkretną twarzą PO, która może zastąpić urzędującego prezydenta na tym stanowisku.

Tak więc, wzmożona ilość działań i pomysłów ma swoje drugie dno. Oczywiście, miasto na tym chwilowo korzysta tylko, czy warto ufać ludziom, którzy co kilka lat starają się zrobić nam wodę z mózgu? Może wreszcie czas na prawdziwe zmiany? Czas na odważne decyzje?

Autor: Łukasz Żygadło

 1. tylko pis
  | ID: 3dcf6417 | #1

  Brawo Łukasz Żygadło!

 2. silus
  | ID: 3d6f533d | #2

  Jak sobie przypomnę rządy PiSu……..wolę nie nie kończyć zdania.

 3. prezes premier j.k.
  | ID: c3bbf51c | #3

  tragedia! obietnice dobrze znamy te PISu szczególnie ja dalej czekam na 3 mln mieszkań.. niebawem pis i pisowcy odejdą w zapomnienie.. oby do wyborów.. już nikt nie znosi tych zakłamanych chorych ludzi, a każdy kto współpracował z prezesem uważa, że to chora osoba i ma rację

 4. Anonim
  | ID: 0fa4389b | #4

  JAK TO DOBRZE ŻE PO WYBORACH RUDY 102 SŁOŃCE PERU SPOLEGLIWY PUTINOWI NIE BĘDZIE JUŻ SZEFEM RZĄDU,ANI JEGO POstkomuniści NIE BĘDĄ PARTIĄ RZĄDZĄCĄ.
  PEŁO ! ! ! DAŁO POLAKOM PO PORTFELACH ! ! ! ! ! ! ! !
  POLACY JESIENIĄ NALEŻYCIE I POprawnie POdziękują POstkomunistom ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ:
  -ZA HANIEBNE niePOdnoszenie NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ ! ! ! ! ! ! ! !
  -ZA CENY PALIWA,CHLEBA,CUKRU ETC.
  -ZA POdnoszenie POdatku VAT,
  -za POzamykane szkoły,
  -za POzamykane stadiony,
  -za brak dróg i autostrad,
  -ZA SPRZEDAŻ STOCZNI
  -ZA PRÓBĘ SPRZDENIA LOTOSU ! ! ! ! ! ! ! RUSKIEMU
  -za emerytury,
  -ZA KOLEJ,
  -ZA PRÓBY PRYWATYZACJI SŁUŻBY ZDROWIA
  -ZA NIEWYPŁACENIE DO DNIA DZISIEJSZEGO ODSZKODOWAŃ POwodzianom
  -ZA brak działań profilaktycznych,łagodzących skutki powodzi,za brak działań zmierzających do budowy i odbudowy wałów przeciwpowodziowych
  -ZA aferę hazardową,
  -ZA wyprzedawanie majątku narodowego,
  -ZA fałszowanie wyborów samorządowych w Wałbrzychu ,Głubczycach etc.
  -ZA próbę fałszowania wyborów parlamentarnych(próba wprowadzenia przez POstkomunistów wyborów 2 dniowych)
  -ZA sPOlegliwość względem Putina,
  -ZA OPLUWANIE DEMOKRACJI I SWOBÓD OBYWATELSKICH
  -ETC.

  Mógłbym tak wyliczać do wieczora.

 5. tylko nie pis
  | ID: 9700bc0b | #5

  to sobie wymieniaj a na końcu Ci wyjdzie jaki głupi jesteś.. lepiej Zdrowaśkę odmów za Jarusia żeby całkiem nie zwariował jak Ty

Komentarze są zamknięte