Równi i równiejsi w Kościele

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Gdy nie tak dawno reżyser Grzegorz Braun skrytykował abp. Józefa Życińskiego, to Episkopat Polski zajął zdecydowane stanowisko w tej sprawie. Gdy jednak teraz jeden z głównych liderów Platformy Obywatelskiej, Stefan Niesiołowski publicznie w TVN poniżył arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego ze Lwowa, głównego celebransa niedzielnej mszy św. dla słuchaczy Radia Maryja na Jasnej Górze, to tej szokującej agresji towarzyszy głuche milczenia polskich biskupów.

Milczy też jak zaklęty ks. kard. Stanisław Dziwisz, który z abp. Mokrzyckim przez wiele lat współpracował w Watykanie, pełniąc wraz z nim funkcję sekretarza papieskiego. Dlaczego milczy? Myślę, że są dwa powody.

Po pierwsze dlatego, że Kardynał jest gorącym zwolennikiem tak sojuszu ołtarza z tronem. jak i samej Platformy Obywatelskiej, czego wielokrotnie dawał dowody, choćby poprzez faworyzowanie polityków obozu władzy. Ostatnim najbardziej jaskrawym tego przykładem była procesja św. Stanisława na Skałkę, w której Kardynał dosłownie pod rękę szedł nie tylko z Bronisławem Komorowskim, ale i z całą gromadą polityków PO, uwiarygodniając ich w ten sposób w oczach wiernych. Metody z epoki Bolesława Bieruta.

Po drugie, kard. Dziwisz, wierny wspomnianemu sojuszowi stara się od dawna zneutralizować toruńską rozgłośnię. Do tej pory jednak jego działania kończyły się fiaskiem, o czym świadczy blamaż z tzw. kontrolowanym przeciekiem jego krytycznego wystąpienia w sprawie Radia Maryja na forum Episkopatu Polski. Kardynał poniósł na tym forum spektakularną porażkę i  sprawy tej do dziś zapomnieć nie może.

Tak czy siak abp. Mieczysław Mokrzycki na pomoc swego dawnego współpracownika liczyć nie może. Co więcej spodziewam się, że Stefan Niesiołowski za swoje wystąpienie zostanie przez metropolitę krakowskiego uhonorowany w krakowskim pałacu arcybiskupim, tak jak swego czasu w tym miejscu uhonorowany został Donald Tusk.

Autor: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

 1. Eleonora
  | ID: 40fc7e15 | #1

  Abp. Mokrzycki na pomoc x Dziwisza liczyć nie może.
  Bo cóżby powiedzieli panowie Rasiowie, sekretarz abpa i jego brat poseł PO?! mała wojenka w pałacu arcybiskupim nikomu nie jest potrzebna?!
  Co innego upomnienie takiego kapłana Natanka, aaa, to już inna bajka!
  Można do swojego podwładnego wystrzelić z armaty, zasuspendować biedaka, niech nie podskakuje! Nas wiernych postraszyć ogniem piekielnym lub utratą Wiary
  Choć jak można przy takich zagrywkach, co dwa miesiące nowy Prymas, wymuszanie rezygnacji metropolity warszawskiego, bezmyślne Listy Pasterskie o niczym( gdzie się podziało ewangeliczne Tak- Tak, Nie- Nie?) Jej nie utracić?!?
  Który z naszych umiłowanych purpuratów zdobędzie się na odwagę i upomni pana prezydenta- aborcjonistę?!
  Na wyścigi, przy świetle kamer udzielają biedakowi Komunii świętej…( a co z jego zbawieniem, o które niby się troszczycie, nasi wielebni ojcowie?)
  Grzmicie tylko na maluczkich:)
  Gdzie Wy jesteście nasi biskupi? Przy Narodzie, jak onegdaj bywało?!
  Czy po brukselskich salonach drepczecie?!
  Z ukrytymi Krzyżami, w marynareczkach w prążki, jak na Prawdziwych Świadków przystało:(
  Naród modlił się na Jasnej Górze, błagał o pomyślność dla umiłowanej Ojczyzny, a Wy?!
  Można RM nie lubieć, nie zgadzać się z jego linią polityczną, ale stańcie przy swoich owieczkach!
  My nie pytamy czcigodnych biskupów, czy słuchacie radia, my pragniemy z wami się modlić!
  Żal każdego słowa….
  Przy 800 tysięcznym tłumie Polaków stanęło zaledwie 8 biskupów( w tym dwoje spoza Polski)
  Wymowne.
  W tym miejscu z przyjemnością zacytuję wiersz Hemara:

  Wychodźcie z katakumb czcigodni biskupi
  Neron zgodliwszy, krew na arenie obsycha
  I tylko Chilon Chilonides, jak głupi
  Na Krzyżu zdycha

 2. Lex Rectum
  | ID: 054275cc | #2
 3. Kowa1
  | ID: 00ed832a | #3

  Te Józek jak piszesz że poniżył to napisz jak poniżył bo inaczej wkładam to między bajki.
  Kościół kiedyś uwiarygadniał Bieruta ?
  Chopie takim narkotycznym pisaniem robisz tym których wspierasz więcej krzywdy niż pożytku bo każdemu logicznie myśłącemu takie bebły wydadzą podejrzane.
  Pisz bardziej przejrzyście albo wcale.

Komentarze są zamknięte