Wpolityce: Tak się bawi RAŚ. Turniej sportowy ze śląską i niemiecką flagą w tle

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Portal wpolityce.pl znalazł ciekawe zdjęcie, to kojelny przykład na współpracę RAŚ i MN: To zdjęcie otrzymaliśmy od jednego z czytelników już kilka dni temu; prezentowali je także niektórzy blogerzy. Dziś również my publikujemy tę fotografię – po sprawdzeniu jej wiarygodności.

Zdjęcie (zamazanie twarzy – redakcja) pochodzi z grudnia 2010 r. i przedstawia zwycięzcę „V Pucharu Ruchu Autonomii Śląska w SKATA” (skat – gra karciana zwana „śląskim  brydżem”). Zostało umieszczone jako ilustracja poniższej informacji – wciąż obecnej na stronach opolskiego Ruchu Autonomii Śląska (dop. NGO red.: po artykule wpolityce.pl zdjęto zdjęcie)

V Puchar Ruchu Autonomii Śląska w SKATA

12 grudnia w Kotorzu Małym odbył się piąty turniej o puchar sekcji skatowej Ruchu Autonomii Śląska Opole. Zdominowany został on przez młodych skaciorzy. Cieszy to tym bardziej, że jest to kolejna oferta Ruchu Autonomii Śląska która trafia do młodego pokolenia.

Zwycięzcą został Piotr R. (oryginalnie nazwisko -red) z Kórnicy, który w dwóch seriach zdobył 1991 punktów. Za nim uplasowali się bracia Długosz z RAŚ Opole (działacze RAS – red.). Drugi był Piotr Długosz, który uzyskał 1846 punktów zaś na trzecim został sklasyfikowany Tomasz Długosz z 1640 punktami.

Większość graczy stanowili zawodnicy z Kotorza Małego. To kolejna miejscowość w której po latach kryzysu gry w skata znów przybywa zawodników w tej dyscyplinie. Część zawodników która wystąpiła w kotorskim turnieju nauczyła się grać w skata kilka lat temu podczas projektu organizowanego przez Młodzież Górnośląską „Nauka gry w skata”.

V Puchar RAŚ został rozegrany w sali DFK Kotórz Mały. Za udostępnienie sali dziękujemy.

Po zainteresowaniu się internautów sprawą zdjęcie zwycięzcy na tle flag śląskiej i niemieckiej zniknęło. Wcześniej jednak blogerzy zdołali zrobić tzw. print screen, czyli zdjęcie ekranu pokazujące fotografię w oryginalnym kontekście. Nie usunięto także komentarzy pod informacją, odnoszących się do zdjęcia i flag.

Za plecami zwycięzcy widać niemiecki krzyż żelazny z datami 1939-1945 oraz napis upamiętniający ofiary II wojny światowej w języku niemieckim.

Tożsamość osoby przedstawionej na zdjęciu oraz jej miejsce zamieszkania są prawdziwe, co sprawdziliśmy.

Z informacji przedstawionej przez organizatorów wynika, że konkurs skata został rozegrany „w sali DFK Kotórz Mały”. DFK to organizacja młodzieży niemieckiej w Polsce – Deutscher Freundschaftskreis.

Autor: Skaj, za wpolityce.pl z dnia  2011-04-13 godz. 21:08:20

  1. | ID: a451329e | #1

    Do czego mogą zaprowadzić postulaty RAŚ, RAŚistów i innych autonomistów, federalistów, krypto- i jawnych-separatystów:

    http://mocniejszy.wordpress.com/2011/04/04/ruch-autonomii-slaska-piata-kolumna/

  2. silus
    | ID: ef4e4017 | #2

    Za często oglądasz „Gwiezdne wojny”

Komentarze są zamknięte