Grzegorz Braun o układzie wrocławskim

Niezależna Gazeta Obywatelska15

Tuż po wysłuchaniu części I-ej tego materiału do tej pory włosy stoją mi na głowie a gęsią skórkę mam na rękach. Chodzi i wypowiedzi reżysera Grzegorza Brauna w Telewizji TRWAM nt. planowanego filmu o układzie wrocławski. W sumie pan Grzegorz Braun stawia tylko daleko idące hipotezy, ale wszystko składa się w logicznie przerażającą całość. Jeśli to potwierdziłoby się kiedyś (być może) choćby w 50 % to mamy do czynienia z kolejnym rozbiorem Polski, z podziałem stref wpływów a wszystko to z udziałem (oby to się nigdy nie potwierdziło), samego Marszałka Sejmu RP Grzegorza Schetyny bądź i innych jeszcze „funkcjonariuszy” a będących członkami obecnego rządu. Czy nie należy zwoływać już teraz wici na okoliczność uzasadnionych obaw przejęcia państwa polskiego przez naszych sąsiadów? Grzegorz Braun powiedział m.in.:

„Film miałby pokazać, że korzenie transformacji są głębokie. Jeszcze przed okrągłym stołem pionki na szachownicy zostały już rozstawione. (…) Jednym z pionków był Grzegorz Schetyna – taki człowiek niby z biografią, ale bez biografii (…) Wiemy o nim, że studiował w latach 1981 – 1988 najpierw prawo, a potem historię.

(…) we Wrocławiu 80% akt SB zniszczono (…) Szczątkowo tylko zachowały się akta Grzegorza Schetyny. Wynika z nich, że w kwietniu 1982 r. w Opolu jakiś tw „Miś” donosił, że Grzegorz Schetyna wozi ulotki na trasie Opole – Wrocław. Jest to poważna informacja w stanie wojennym. Na tyle poważna, że funkcjonariusz z Opola wysyła szyfrogram do Warszawy z zapytaniem o informacje o Grzegorzu Schetynie. W maju, funkcjonariusz dostaje odpowiedź, że sprawa zakończona. Oznacza to, że Schetyna jest nietykalny, że był wykorzystywany prze SB do ważniejszych, bardziej zakonspirowanych działań (…).

(…) w latach 80. XX w. Niemcy budowali u nas sieć swojej agentury. (…) Po 10 kwietnia 2010 r.. mamy pełną zgodę Moskwy i Berlina. To jest hipoteza badawcza, że klocki na szachownicy transformacji były rozstawione w sposób przejrzysty. Zamachu smoleńskiego nie dało się zrobić tylko w Moskwie. (…)

(…) Układ wrocławski wziął Warszawę. (…) Partia Putina rządzi. Smoleńsk to zbrodnia cementująca sojusz niemiecko-rosyjski po naszym trupie. (…) Dziś elity wrocławskie są gotowe na przekazanie ośrodka rządzenia. My, po utracie Wilna i Lwowa nie możemy pozwolić sobie na utratę Wrocławia. (…) We Wrocławiu, w Urzędzie Marszałkowskim wisi żółta flaga z czarnym orłem. Biało-czerwona flaga tam nie powiewa.(…)

(…) Powinniśmy wiedzieć, kto do nas przemawia. Brakuje mi znaków zapytania, dlatego stawiam pytania. Ja niczego innego nie chcę, chcę się tylko dowiedzieć. A gdzie my mamy się dowiedzieć o tych, którzy nami rządzą. Adam Lipiński, kanclerz PiS też jest z Dolnego Śląska (…) Na Dolnym Śląsku obowiązuje pakt o nieagresji (…)”.

Sami Państwo oceńcie ten materiał. Ja ze swej strony pozwoliłem sobie jedynie zamieścić tylko kilka z początkowych części zapisu programu, którego emisja obyła się w studio TV TRWAM: Więcej ciekawych informacji na http://grzegorzbraun.pl

Autor: „Andruch”, Klub „Gazety Polskiej” w Opolu

 1. | ID: 4435aafb | #1

  (…) Adam Lipiński, kanclerz PiS też jest z Dolnego Śląska (…) Na Dolnym Śląsku obowiązuje pakt o nieagresji (…)”.

  W związku z ta wypowiedzą oczekuję jasnych i jednoznacznych odpowiedzi w tej sprawie ze strony PiS-u.

  Pomimo faktu że ów tekst wisi mniej/więcej od trzech dni w blogosferze nikt nie się nie pofatygował by zdementować bądź potwierdzić te rewelacje pana G.Brauna.
  Jest rzeczą niezwykle dziwną że jeśli jakaś koza w „Pcimiu Dolnym” przez przypadek pożarła rabatki sołtysa z formacji PO wówczas nie ma siły by nawet miejscowa TV nie „trąbiła” na prawo i lewo że biedne zwierzę zostało wykorzystane przez „ciemne” – moherowe podziemie by zrobić zamach na cudzą własność …

  Tu zaś nie o kozę idzie a o coś co normalnemu zjadaczowi nie mieści się w głowie że w ogóle to jest możliwe ..

  Z drugiej strony aparat państwowy wprzęgając w to sądy RP próbuje tą drogą pozbawić wiarygodności reżysera G.Brauna w oczach opinii publicznej . Wiadomym jest że toczy się proces i to chyba odwoławczy w sprawie rzekomego pobicia funkcjonariuszy Policji przez osobę pana Brauna . Proces toczył się przy drzwiach zamkniętych ..

  A wracając do meritum należałoby jedynie wspierać dociekania pana Brauna z uwagi na sam fakt milczenia tak mediów jak i innych formacji w tym i PiS .

  Polecam pełny zapis z programu „Rozmowy niedokończone” emitowany w Radio Maryja i TV TRWAM [Audio]…

  Grzegorz Braun – Układ Wrocławski – dobry materiał na film (cz.I i cz.II)
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=24874
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=24876

  Dopiero po wysłuchaniu całości można zacząć się na serio zastanawiać co tu jest grane ..

 2. Anna
  | ID: a4570b2b | #2

  Grzegorz Braun będzie w Opolu 8 marca Będzie wyświetlany jego najnowszy film o eugenice.W najbliższym czasie ogłosimy jeszcze gdzie i o której godzinie. Już teraz zapraszam.

 3. Anna
  | ID: a4570b2b | #3

  @Andrzej K „Andruch”
  Proponuję dotarcie do środowisk patriotycznych we Wrocławiu. Dowie się Pan jak z tymi środowiskami postąpił wrocławski PIS ( poseł Jackiewicz)przed wyborami samorządowymi….Żadnych złudzeń panowie, żadnych!

 4. | ID: 73f8c77f | #4

  Anna :
  Grzegorz Braun będzie w Opolu 8 marca Będzie wyświetlany jego najnowszy film o eugenice.W najbliższym czasie ogłosimy jeszcze gdzie i o której godzinie. Już teraz zapraszam.

  To doskonała wiadomość ..

  1. ingo
   | ID: 5524f0cf | #5

   Nie tylko we Wrocławiu srodowiska patriotyczne przez PiS sa pomawiane i tłamszone przez działaczy PiS ,wokół Wrocławia i w tym wojewodztwie takze n.p. w okregu wałbrzyskim

 5. | ID: 73f8c77f | #6

  Anna :
  @Andrzej K „Andruch”
  Proponuję dotarcie do środowisk patriotycznych we Wrocławiu. Dowie się Pan jak z tymi środowiskami postąpił wrocławski PIS ( poseł Jackiewicz)przed wyborami samorządowymi….Żadnych złudzeń panowie, żadnych!

  No cóż wywołała mnie Pani „do tablicy” stąd i ruszę tym tropem ..
  Skoro do tej pory PiS …dolnośląski nabrał wody w usta …

  Przy okazji może zechce się Pani podzielić z nami swoją wiedzą w temacie np: w/w posła . Trzeba by od czegoś zacząć .

  Niech tez i innym czytelnikom nie wydaje się że rozpoczęła się jakaś nagonka na PiS ..czy wręcz krucjata .. W żadnym wypadku , wręcz odwrotnie , uczciwe stawianie sprawy oczyszcza zdrową tkankę niczym skalpel oczyszcza ciało z przysłowiowej „gangreny”..

 6. Anna
  | ID: a4570b2b | #7

  Panie Andrzeju, cóz rzec?! Klasyka, po prostu kalsyka w wykonaniu tej partii. Wpierw długaśne rozmowy,a przyjaźń wielka, a obiecanki cacanki…. Gdy przychodzi do konkretów, i układania List Wyborczych: inni spoza PISu na odległych dwudziestkach. Tak było we Wrocławiu i z tego co słyszałam nie tylko…więc o ile naiwnym moze nieco, patriotom chodzi o dobro naszego kraju, tak( podejrzewam) tej( i nie tylko tej!) partii chodzi o miluśne korytko… Ich interesuje 20% takie status quo, nic poza tym! Tak mniemam obserwując scenę polityczną. A Pan?

 7. Anna
  | ID: a4570b2b | #8

  Na koniec zadam intrygujące pytanko- Co PIS zrobił dla opolszczyzny?! Może mi coś umknęło?

  1. ola
   | ID: 38c3337e | #9

   Pani Aniu, a może konkretnie, co Kłosowski jako lider PiS zrobił dla regionu? Nawet olał ostatni Głobczyce, jak tam szkoły ratowali.

 8. Anna
  | ID: a4570b2b | #10

  Pani Olu
  Pamietajmy że takiego lidera na opolszczyźnie życzył sobie sam pan Kaczyński! Nie reagował na żadne sygnały z tzw. dołów… Więc chyba o to biega, by udawać, udawać i ….

 9. | ID: 9de7a039 | #11

  Anna :
  Pani Olu
  Pamietajmy że takiego lidera na opolszczyźnie życzył sobie sam pan Kaczyński! Nie reagował na żadne sygnały z tzw. dołów… Więc chyba o to biega, by udawać, udawać ….

  No cóż , jak widać nic nie zmusi lokalnych liderów PiS do odniesienia się merytorycznego w tym temacie ..

  Przynajmniej o żadnej takiej czy podobnej „reakcji” na sensację pana Brauna nie słyszałem.

  To wielce zastanawiająca sytuacja…

 10. robus
  | ID: 5524f0cf | #12

  Dwie posłanki z Dolnośląskiego rozwaliły PiS i ciesza sie niezmiernie ze przetrzebiły i zmniejszyły szeregi PiSu! Chwała im za to,że tak się napracowały. A co na to ich szef Adam, czy tez sie cieszy????

 11. Anna
  | ID: 6edc533a | #13

  @robus

  Pewnie, że się cieszy! Takim to sposobem pozostanie sam jeden na „patriotycznym szańcu” I znowu będą gardłować, żebyśmy wybierali” mniejsze zło” jak już pisałam w PISie liczy się tylko sałata, dietki, apanaże… Polska umyka gdzieś w otchłani chciwości, małych i większych zdrad… ( Traktat Lizboński) Pozdrawiam.

 12. sensodyne
  | ID: eca37801 | #14

  poseł S. Kłosowski już sie nie liczy:
  http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,9176111,Internauci__Skreslic_posla_Slawomira_Klosowskiego.html

  ciekawe… jak się nie dostanie, do kogo przyklei się… Jaki i spółka

 13. zenon
  | ID: b0034d24 | #15

  Usunckie te ziolone i niebieskie Hackenkreuze

Komentarze są zamknięte