Społeczna inicjatywa na rzecz polskiego Śląska jest obywatelskim, oddolnym i niezależnym przedsięwzięciem mieszkańców Opolszczyzny, potomków kresowiaków i przesiedleńców. Jest głosem pokolenia „wykluczonych”.
W 1945 r. nasi przodkowie, często wbrew swojej woli, w ramach akcji repatriacyjnej, byli przesiedlani na Opolszczyznę. Dziś dorasta kolejne pokolenie ich potomków. Tu dorastamy, tu pracujemy, tu rodzą się nasze dzieci. Jesteśmy pełnoprawnymi mieszkańcami Śląska Opolskiego. Czytaj więcej…

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł




