Poseł PiS interweniuje w sprawie festiwalu

Niezależna Gazeta Obywatelska

Poseł PiS Sławomir Kłosowski wystosował list do Bogdana Zdrojewskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym zwraca się o dofinansowanie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu z rezerwy budżetowej. Poseł Kłosowski oczekuje również, że Minister Zdrojewski zaangażuje się w rozmowy z TVP, gdyż festiwal opolski jest dobrem narodowym oraz kulturowym, zwłaszcza, że Ministerstwo i miasto Opole zainwestowały ogromne publiczne pieniądze w przebudowę amfiteatru.

Pytany czy pojawi się na ewentualnym spotkaniu opolskich parlamentarzystów u Prezydenta Opola, Kłosowski stwierdził, iż przeżył już kilka prób jednoczenia się posłów, dlatego woli już zadziałać sam. Natomiast, jeżeli dojdzie do takiego spotkania, bardzo chętnie będzie w nim uczestniczyć.

W sprawę festiwalu również zaangażował się Poseł SLD Tomasz Grabowski, który jest inicjatorem owego spotkania. Na próżno szukać natomiast interwencji regionalnych posłów PO, z których pomocą – według radnego PIS Patryka Jakiego – można załatwić wszystkie spory z TVP.

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte