Nasza inicjatywa: wiadukt im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska1

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem, w czasie podróży do Katynia, zginął Prezydent RP Lech Kaczyński jego małżonka Maria i inne 94 osoby, w tym wybitni przedstawiciele naszego życia publicznego i społecznego. Forma uczczenia pamięci powinna odpowiadać randze wydarzenia, które Sejm i Senat określiły jednomyślnie jako największą tragedię Polski po 1945 r. W związku z tym powodowani poczuciem obywatelskiego obowiązku podejmujemy inicjatywę nadania nazwy wiaduktowi wzdłuż ul. Reymonta imieniem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Rozpoczynamy zbieranie podpisów pod projektem obywatelskim uchwały w sprawie nadania nazwy wiaduktowi wzdłuż ul. Władysława Reymonta im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.  Z inicjatywą podjęcia uchwały może wystąpić m.in:  grupa co najmniej 500 mieszkańców, mających stałe zameldowanie w Opolu i czynne prawo wyborcze. Mamy nadzieję, że w rocznicę tragicznej śmierci 10 kwietnia 2011 r. będziemy mogli upamiętnić w ten symboliczny sposób pamięć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

W załączeniu projekt  i lista poparcia do pobrania:

Projekt_uchwały ws nazwy wiaduktu im Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Uzasadnienie_dla_wiaduktu im_Prezydenta RP_Lecha Kaczyńskiego

Lista_poparcia_dla_wiaduktu_Lecha_Kaczyńskiego

Klub „Gazety Polskiej” w Opolu
Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu

PS: Podpisy można zostawić w każdą środę między 18.00-19.30 w Opolu, ul. Krakowska 9 lub po umówieniu się telefonicznym: 606 394 451 lub 516 806 212. Dziękujemy za pomoc!

Komentarze są zamknięte