Jak informują ogólnopolskie media, w połowie lutego Prawo i Sprawiedliwość zamierza skierować do Trybunału Konstytucyjnego nowy kodeks wyborczy, którego nowe przepisy zakazują płatnych spotów podczas kampanii wyborczej. – Rząd chce ograniczyć prawa opozycji– mówi szef klubu PIS Mariusz Błaszczak. Dodatkowo nowe przepisy zakładają wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, w wyborach do Senatu, co zdaniem opozycji ma poprawić wynik wyborczy PO. Opozycja chcę, aby sprawą zajęły się również Europejski Trybunał Sprawiedliwość, Parlament Europejski, Rada Europy oraz OBWE.

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł
