Bachmann znów bredzi. Tym razem o Kaczyńskim i Morawieckim w więzieniu. Niedawno przekonywał, że Ukraina powinna oddać Donbas

Zastępca Naczelnego

Klaus Bachmann/YouTube.com

Polsko-niemiecki dziennikarz Klaus Bachmann z „Berliner Zeitung” przekonuje, że tacy politycy jak m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i „niektórzy jego ministrowie muszą się obawiać więzienia po przegranych wyborach”. Przypomnijmy, że Bachmann to ten sam dziennikarz, który jakiś czas temu przekonywał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że Ukraina powinna oddać Donbas, bo… „tam nic nie ma”.

Pełzająca likwidacja demokracji”

Bachmann w swoim tekście „przyjrzał” się reformom sądownictwa, które podjęto w Polsce, na Węgrzech i w Turcji. Jaki jest wynik analizy dziennikarza? Tutaj nie ma zaskoczenia.

Reforma sądownictwa, której celem jest odpolitycznienie sądów najwyższych, staje się pełzającą likwidacją demokracji”

— pisze.

Na końcu tej drogi rząd znajduje się w kłopocie, w który sam się wpakował: w wyborach nie chodzi już tylko o to, czy partia rządząca pozostanie u władzy, czy przejdzie do opozycji, ale o to, czy jej kierownictwo pozostanie u władzy, czy pójdzie do więzienia. To jest plan kampanii wyborczych z elementami wojny domowej”

— czytamy.

Kim jest Bachmann?

Analiza” dziennikarza nie powinna nikogo zaskakiwać, zwłaszcza, jeżeli przeczytamy jego wcześniejsze publikacje, które ukazywały się m.in. w „Gazecie Wyborczej”. W lipcu zeszłego roku Bachmann pisał, że od 2015 roku Polska „tonie”, a „polityka tej partii jest dobra dla tych, którym ona wcale nie chce sprzyjać, i fatalna dla tych, których podobno wspiera”. Pisał również, że popiera rozmowy z Putinem, a Nord Stream 2 należy zostawić i czekać, aż Rosja się zdemokratyzuje.

Źródło: kk/Onet/wPolityce.pl

Komentarze są zamknięte