ZChR oburzone wyrokiem! Lewaccy aktywiści wdarli się do kościoła w Poznaniu, ale sąd ich uniewinnił! Powód? „Nie zrobili tego złośliwie”

Zastępca Naczelnego1

dr Bogusław Rogalski (drugi od lewej), Krzysztof Maciejewski z ZChR/NGO

Kompletnie haniebne orzeczenie, które uderza w osoby wierzące. Czas na realizację projektu ZChR i wprowadzenie tzw. ław przysięgłych – tak skomentował na Twitterze wyrok Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski. Szokujący wyrok poznańskiego sądu. Sędzia Joanna Knobel uniewinniła ponad 30 osób oskarżonych w związku z protestem w katedrze podczas Mszy Świętej po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa dotyczy wtargnięcia do katedry ponad 30 aktywistów ulicznych opozycji w październiku 2020 roku. Z transparentami o treściach związanych z prawem do aborcji, stanęli przed ołtarzem w poznańskiej katedrze, „wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku TK”. Wszyscy oskarżeni zostali uniewinnieni. Sąd stwierdził, że ich działania nie były „złośliwe”! Zgadzam się z prezesem ZChR. Haniebny wyrok w Poznaniu to mało powiedziane. Panie Ministrze Zbigniewie Ziobro czas na tzw. ławy przysięgłych – napisał na tym samym portalu Przemysław Sytek – przewodniczący okręgu poznańskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, poseł na Sejm RP I kadencji z KPN, który został w lutym odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Andrzeja Dudę „za wybitne zasługi dla społeczności lokalnej”.

Sędzia „rozgrzana do czerwoności”?

Proces dotyczył wydarzeń z października 2020 roku, kiedy to Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodny z polską konstytucją. Po ogłoszeniu wyroku w wielu polskich miastach odbywały się demonstracje przeciwko decyzji Trybunału.

Kilka dni po ogłoszeniu wyroku TK w trakcie Eucharystii w poznańskiej katedrze grupa ok. 30 osób stanęła przed ołtarzem z transparentami o treściach związanych z prawem do aborcji; msza została przerwana. Uczestnicy wiecu wyszli przed ołtarz po zakończeniu odczytywania Ewangelii. Skandowali: „mamy dość!”. Trzymali transparenty m.in. z hasłami: „katoliczki też potrzebują aborcji”, „katoliczko nie jesteś sama” oraz o treściach antyklerykalnych. Rozrzucili ulotki i zaczęli klaskać.

Sprawujący mszę proboszcz parafii katedralnej ks. Ireneusz Szwarc poprosił przybyłych o zakończenie zakłócania mszy.”

– czytamy na łamach portalu wPolityce.pl.

To wy jesteście bezbożnikami! Barbarzyńcy”

– krzyczeli uczestnicy wiecu.

https://twitter.com/SytekZChR/status/1635229111298969601?cxt=HHwWgsDSldCNwLEtAAAA

Po kilku minutach ks. Szwarc poinformował, że w związku uniemożliwieniem godnego sprawowania Mszy Świętej, w związku ze złamaniem przepisów sanitarnych oraz aby nie doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu przerywa odprawianie Mszy Św. udzielił parafianom dyspensy i poprosił wiernych o opuszczenie katedry.”

– podał portal za PAP.

Po proteście w katedrze prokuratura oskarżyła 32 osoby o to, że „wspólnie i w porozumieniu złośliwie przeszkadzali publicznemu wykonywaniu aktu religijnego”. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

Oskarżeni nie przyznawali się do winy. Nie musieli, sąd od początku stał po ich stronie. Co ciekawe, obrzydliwa prowokacja miała, zdaniem sędzi Knobel, nie mieć charakteru „złośliwego”.

Sędzia Joanna Knobel przypomniała w uzasadnieniu wyroku, że po wyroku TK fala protestów „rozlała się po całym kraju”. Wskazała, że postępowanie dowodowe nie wykazało „złośliwości” protestujących, którzy chcieli wyrazić swoje niezadowolenie z wyroku TK.

Dodała, że oskarżeni protestowali, jednak zachowując „powagę i szacunek” do miejsca, w którym przebywali, a ponadto na czas protestu wybrali moment kazania. Wskazała też, hasła na transparentach, jakie przynieśli ze sobą protestujący „nie podżegały do nienawiści, ani nie atakowały religii w sposób obelżywy”.”

– czytamy na łamach wPolityce.pl.

Panaceum na skandaliczne wyroki „kasty” według ZChR

Już w 2021 roku w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu Prawy.pl ks. Ryszardem Halwą, projekt wprowadzenia tzw. ław przysięgłych omówił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. Okazuje się, że jest to jeden z ważniejszych projektów, które ZChR będzie realizowało po wyborach parlamentarnych w roku 2023. W opinii tego ugrupowania, taka zmiana będzie wyrazem prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ PREZESA ZChR

na temat tzw. ław przysięgłych

Piotr Galicki

  1. Jan
    | ID: 6700d08d | #1

    Może nie złośliwie, ale z premedytacją

Komentarze są zamknięte