ZChR do senatora Stanisława Karczewskiego: Apelujemy o publiczne poparcie naszych projektów uchwał w obronie dobrego imienia Jana Pawła II skierowanych do sejmików wojewódzkich

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż (ZChR) z marszałkiem Stanisławem Karczewskim/FB

Senat również powinien przyjąć uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, zbliżoną w treści do tej uchwalonej przez Sejm – uważa senator PiS Stanisław Karczewski. Zapowiedział, że zaproponuje swojemu klubowi taką uchwałę. – podał portal wPolityce.pl za PAP. – Oczywiście to ważne, aby obie izby parlamentu zajęły stanowisko w sprawie lewackiego ataku na Jana Pawła II. Niemniej apeluję do pana marszałka Stanisława Karczewskiego, aby publicznie poparł nasze projekty uchwał w obronie naszego Wielkiego Rodaka, które przesłaliśmy wszystkim sejmikom wojewódzkim w ramach petycji. To nie tylko władza ustawodawcza i wykonawcza powinna stanąć na wysokości zadania, ale też i samorządy. – powiedziała nam Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i radna sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji.

Co zrobi Grodzki i sejmiki wojewódzkie?

Karczewski w rozmowie z PAP ocenił, że „Senat również powinien przyjąć uchwałę podobnej treści”. Podkreślił, że ma zamiar rozmawiać w tej sprawie m.in. z wicemarszałkiem Senatu Markiem Pękiem.

Zaproponuję swojemu klubowi (…) taką samą uchwałę, czy zbliżoną w treści do tej, która została uchwalona w Sejmie. Mnie się ta treść bardzo podoba”

— powiedział.

6 marca TVN 24 wyemitowało reportaż „Franciszkańska 3” poświęcony kwestii tego, co ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży (lata 1964-1978). Opisane zostały w nim przypadki trzech księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego. W reportażu pojawiły się wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki „Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II”.

9 marca Sejm przyjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Uchwała głosi m.in., że „medialna, haniebna nagonka” jest próbą „skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści”.”

– czytamy na łamach wPolityce.pl.

W ubiegły czwartek Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Za uchwałą głosowało 271 posłów, 43 było przeciw, od głosu wstrzymało się 4 posłów. 142 posłów nie głosowało. Uchwała głosi m.in., że „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii”.

– podaje portal.

Projekty uchwał intencjonalnych przesłane na podstawie ustawy o petycjach w drodze elektronicznej do wszystkich sejmików są w zasadzie odbiciem uchwały sejmowej. Dlatego liczymy, że w województwach, w których większość ma PiS nasza propozycja zostanie szybko i sprawnie przyjęta. Natomiast prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powinien zakomunikować radnym wojewódzkim PSL, aby zgodnie z deklaracjami swojego ugrupowania zachowali się godnie i słusznie – w zgodzie z wyrażanymi publicznie opiniami członków własnych władz partyjnych. Po radnych Platformy Obywatelskiej i postkomunistach niczego dobrego się nie spodziewam. Są dorośli i sami wybrali sobie takie, a nie inne środowisko polityczne.”

– mówi nam Monika Socha-Czyż z ZChR.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte