Wszystkie sejmiki wojewódzkie otrzymały petycje ZChR w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Czy samorządy zachowają się jak trzeba?

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/Twitter.com

9 marca Sejm przyjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Uchwała głosi m.in., że „medialna, haniebna nagonka” jest próbą „skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści”.” Już 11 marca w drodze elektronicznej do wszystkich sejmików wojewódzkich trafiły petycje Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. – W roku 2022 wszystkie sejmiki odrzuciły petycje ZChR w sprawie przyjęcia w danym województwie Karty Praw Rodziny Jana Pawła II. W sejmiku podkarpackim odrzucenie nauki w zakresie praw rodzin zajęło radnym 51 sekund. Dzisiejszy atak na Jana Pawła II jest smutnym pokłosiem błędnych decyzji radnych prawicy, którzy nie uznali za stosowne, aby przyjąć papieski dokument jako drogowskaz dla postawy etycznej i moralnej w sprawie wspierania tradycyjnego modelu rodziny. Dzisiaj przyjmując uchwały w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II przekazane jako petycje przez ZChR liczne sejmiki mogą naprawić swój błąd z roku ubiegłego. Nasz projekt uchwał jest w zasadzie w 100% oparty na uchwale sejmowej. Zatem, w sejmikach, w których większość ma PiS, nie powinno być z tym problemu. Nie słowa, a czyny się liczą – mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

ZOBACZ SPOT ZChR

Uderzenie w Jana Pawła II „na rękę” Putinowi?

Warto dodać, że uderzenie w Kościół katolicki jest wyraźnie na rękę Władimirowi Putinowi. Już w 1917 roku, czyli zaraz po olbrzymich stratach w małżeństwach i rodzinach narodu rosyjskiego i w pozostałych narodach, spowodowanych zniszczeniami rewolucji bolszewickiej w carskiej Rosji, Lenin był dumny ze „zniszczenia porządku” rodzinnego o tradycjach chrześcijańskich wielu stuleci i mówił do młodzieży komunistycznej w Rosji: „To, co stare”, czyli chrześcijańskie, „jest zniszczone […]; jest cmentarzyskiem, co zresztą zasłużyło, by być przemienionym w cmentarzysko”. Zatem dzisiaj postkomunistyczna hydra podnosi łeb dzięki temu, że nadal nie przeprowadzono realnej lustracji i dekomunizacji”

– powiedział nam niedawno w rozmowie prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

Stefan Niesiołowski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” stwierdził, że należy znieść pomniki Jana Pawła II. Tymczasem występowaliśmy w lutym 2022 roku wielokrotnie o likwidację monumentów chwały Armii Czerwonej, np. w Olsztynie. 25 maja 2022 roku Rada Miasta Olsztyna głosami m.in. radnych Platformy Obywatelskiej odrzuciła naszą petycję w sprawie zniesienia totalitarnego monumentu. W tej głośnej sprawie na wspólnej konferencji prasowej wypowiedzieli się prezes ZChR dr Bogusław Rogalski i minister Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. To oznacza, że sporo łączy nasze środowiska. Możemy zatem się porozumieć w interesie Polski i Polaków”

– mówi nam Paweł Czyż z ZChR.

Sejm zachował się jak trzeba

Senat również powinien przyjąć uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, zbliżoną w treści do tej uchwalonej przez Sejm – uważa senator PiS Stanisław Karczewski. Zapowiedział, że zaproponuje swojemu klubowi taką uchwałę. 

– podał portal wPolityce.pl za PAP.

6 marca TVN 24 wyemitowało reportaż „Franciszkańska 3” poświęcony kwestii tego, co ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży (lata 1964-1978). Opisane zostały w nim przypadki trzech księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego. W reportażu pojawiły się wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki „Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II”.

9 marca Sejm przyjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Uchwała głosi m.in., że „medialna, haniebna nagonka” jest próbą „skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści”.”

– czytamy na łamach wPolityce.pl.

W ubiegły czwartek Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Za uchwałą głosowało 271 posłów, 43 było przeciw, od głosu wstrzymało się 4 posłów. 142 posłów nie głosowało. Uchwała głosi m.in., że „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii”.

– podaje portal.

Prezes ZChR przypomina

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

Widząc wielkie zagrożenie, którego doświadcza Kościół i jego wierni w postaci kolejnej odsłony neomarksizmu, zmierzającej do przebiegunowania świata wartości poprzez rewolucję obyczajową i światopoglądową, w 2002 roku kardynał Józef Ratzinger, ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary, opracował Notę doktrynalną dotyczącą pewnych kwestii związanych z udziałem i postawą katolików w życiu politycznym, którą zatwierdził papież Jan Paweł II. Wydanie tego rodzaju dokumentu, będącego swoistym drogowskazem dla wiernych świeckich, zwłaszcza polityków, było pilnym wymogiem naszych czasów. Nota w jasny sposób wskazała, w jaki sposób należy prezentować i bronić katolickich zasad i wartości w sferze publicznej, nie ulegając jednocześnie wszechobecnej poprawności politycznej. Przypomniała również o obowiązku udziału katolików w życiu politycznym, czyli wszędzie tam, gdzie podejmowane są decyzje dotyczące wszystkich sfer życia obywateli i państwa. Ubolewać natomiast należy nad tym, że nota ta nadal pozostaje mało znana wiernym świeckim, a zwłaszcza politykom, identyfikującym się z Kościołem katolickim.”

– czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwał w obronie Jana Pawła II podpisanym przez prezesa ZChR dr. Bogusława Rogalskiego, które zostały przekazane sejmikom wojewódzkim.

ZOBACZ PROJEKT UCHWAŁ ZChR

skierowany do sejmików wojewódzkich

uchwała JPII

CZYTAJ WIĘCEJ:

ZChR do senatora Stanisława Karczewskiego: Apelujemy o publiczne poparcie naszych projektów uchwał w obronie dobrego imienia Jana Pawła II skierowanych do sejmików wojewódzkich

Piotr Galicki

 

 

Komentarze są zamknięte