Czy atak na Jana Pawła II scementuje współpracę ugrupowań prawicowych?

Zastępca Naczelnego1

Janusz Kowalski (SP), prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

9 marca z inicjatywy Zjednoczonej Prawicy Sejm RP przyjął uchwałę w obronie Jana Pawła II. Atak lewicowych mediów na dobre imię najwybitniejszego Polaka XX wieku na podstawie materiałów Urzędu Bezpieczeństwa PRL spotkał się z lawinową reakcją tysięcy Polaków oburzonych materiałem wyemitowanym przez TVN. – Pierwsze pokolenie UB/SB walczyło z kard. Stefanem Wyszyńskim, drugie pokolenie z ks. Jerzym Popiełuszką, a trzecie walczy z Janem Pawłem II – tak nagonkę na Jana Pawła II skomentował nam w ostatni wtorek nagonkę na Kościół katolicki prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. – W mojej ocenie stacja TVN nienawidzi Polski. Nienawidzi katolików, polskiego DNA. – oświadczył w rozmowie z DoRzeczy.pl wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.  Podobieństwo w reakcji formacji współrządzącej i ZChR – największej partii pozaparlamentarnej konstruktywnej opozycji – rodzi uzasadnione pytanie, czy akcja TVN doprowadzi do powstania nowej sytuacji politycznej? – Potwierdzam, że przesłaliśmy do wszystkich szesnastu sejmików wojewódzkich petycję w sprawie przyjęcia przez nie uchwał intencjonalnych w obronie Jana Pawła II. Petycje w zasadzie w całości przywołują uchwałę Sejmu RP z 9 marca. Warto, aby polskie samorządy również stanęły w obronie Wielkiego Polaka. Jeśli we wszystkich sejmikach radni Zjednoczonej Prawicy zagłosują za naszym przedłożeniem, to będzie sygnał, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska są otwarte na współpracę z ZChR. Co istotne, osoba i obrona Jana Pawła II może doprowadzić do poważnych zmian na scenie politycznej. W naszej opinii można zbudować koalicję, która zdobędzie w wyborach większość nie tylko dla powołania rządu prawicy po wyborach parlamentarnych, ale i większość konstytucyjną. – powiedział nam w niedzielę Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

ZOBACZ SPOT ZChR

Uderzenie w Jana Pawła II „na rękę” Putinowi?

Warto dodać, że uderzenie w Kościół katolicki jest wyraźnie na rękę Władimirowi Putinowi. Już w 1917 roku, czyli zaraz po olbrzymich stratach w małżeństwach i rodzinach narodu rosyjskiego i w pozostałych narodach, spowodowanych zniszczeniami rewolucji bolszewickiej w carskiej Rosji, Lenin był dumny ze „zniszczenia porządku” rodzinnego o tradycjach chrześcijańskich wielu stuleci i mówił do młodzieży komunistycznej w Rosji: „To, co stare”, czyli chrześcijańskie, „jest zniszczone […]; jest cmentarzyskiem, co zresztą zasłużyło, by być przemienionym w cmentarzysko”. Zatem dzisiaj postkomunistyczna hydra podnosi łeb dzięki temu, że nadal nie przeprowadzono realnej lustracji i dekomunizacji”

– powiedział nam niedawno w rozmowie prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

Stefan Niesiołowski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” stwierdził, że należy znieść pomniki Jana Pawła II. Tymczasem występowaliśmy w lutym 2022 roku wielokrotnie o likwidację monumentów chwały Armii Czerwonej, np. w Olsztynie. 25 maja 2022 roku Rada Miasta Olsztyna głosami m.in. radnych Platformy Obywatelskiej odrzuciła naszą petycję w sprawie zniesienia totalitarnego monumentu. W tej głośnej sprawie na wspólnej konferencji prasowej wypowiedzieli się prezes ZChR dr Bogusław Rogalski i minister Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. To oznacza, że sporo łączy nasze środowiska. Możemy zatem się porozumieć w interesie Polski i Polaków”

– mówi nam Paweł Czyż z ZChR.

CZYTAJ TAKŻE:

Prezes ZChR w obronie Jana Pawła II cytuje kard. Stefana Wyszyńskiego: ,,Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła gdyż Kościół jest siłą tego narodu”

Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski publicznie podziękował prezesowi ZChR dr. Bogusławowi Rogalskiemu za walkę o usunięcie totalitarnego monumentu w Olsztynie

Piotr Galicki

  1. | ID: 8780d15c | #1

    A top jest bardzo ciekawy wątek w tej kwestii

Komentarze są zamknięte