Prezes ZChR w obronie Jana Pawła II cytuje kard. Stefana Wyszyńskiego: ,,Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła gdyż Kościół jest siłą tego narodu”

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski, Papież Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński/Twitter.com

„Atak na Jana Pawła II to atak na Polski Naród bo jak ostrzegał Kard. Stefan Wyszyński: ,,Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą tego narodu” – tak skomentował na Twitterze atak na Wielkiego Polaka prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Dr Rogalski: Pierwsze pokolenie UB/SB walczyło z kard. Stefanem Wyszyńskim, drugie pokolenie z ks. Jerzym Popiełuszką, a trzecie walczy z Janem Pawłem II

Niedawno były poseł Platformy Obywatelskiej Stefan Niesiołowski zaczął przekonywać w wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej”, że św. Jan Paweł II… rzekomo krył pedofilów. Polityk PO uznał, że należy usunąć pomniki Jana Pawła II. Tymczasem środowisku politycznemu pana Niesiołowskiego nie przeszkadzają pomniki „wdzięczności” zbrodniczej Armii Czerwonej. W Olsztynie radni PO zgłosowali 25 maja 2022 roku przeciwko petycji ZChR z 27 lutego 2022 roku w sprawie natychmiastowego usunięcia totalitarnego obelisku. To schizofreniczne w ustach Niesiołowskiego, gdy oskarża Jana Pawła II za rzekome ukrywanie pedofilii, a jednocześnie ma wiedzę, że nasz Wielki Rodak skutecznie współpracował z prezydentem USA Ronaldem Reganem, aby obalić komunizm. Nie sądzę, aby amerykańskie służby miały wówczas wątpliwości w nawiązaniu tak ścisłej współpracy, gdyby Jan Paweł II krył pedofilię. Dla Platformy Obywatelskiej dowodem na tuszowanie rzekomej pedofilii przez kardynała Adama Sapiehę są jakieś dokumenty stworzone na bazie donosów „księdza-patrioty” Anatola Boczka. Degenerata, alkoholika i płatnego donosiciela UB. Takie same metody stosował Jerzy Urban w czasie stanu wojennego i w swojej gadzinówce. De facto, pierwsze pokolenie UB/SB walczyło z kard. Stefanem Wyszyńskim, drugie pokolenie z ks. Jerzym Popiełuszką, a trzecie walczy z Janem Pawłem II. Warto dodać, że uderzenie w Kościół katolicki jest wyraźnie na rękę Władimirowi Putinowi. Już w 1917 roku, czyli zaraz po olbrzymich stratach w małżeństwach i rodzinach narodu rosyjskiego i w pozostałych narodach, spowodowanych zniszczeniami rewolucji bolszewickiej w carskiej Rosji, Lenin był dumny ze „zniszczenia porządku” rodzinnego o tradycjach chrześcijańskich wielu stuleci i mówił do młodzieży komunistycznej w Rosji: „To, co stare”, czyli chrześcijańskie, „jest zniszczone […]; jest cmentarzyskiem, co zresztą zasłużyło, by być przemienionym w cmentarzysko”. Zatem dzisiaj postkomunistyczna hydra podnosi łeb dzięki temu, że nadal nie przeprowadzono realnej lustracji i dekomunizacji”

– powiedział w czwartek w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską prezes ZChR.

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte