ZChR przypomina Robertowi Biedroniowi biblijne napomnienie: „Nie będziesz kradł”

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż z ZChR/Twitter.com

Robert Biedroń w czwartek w rozmowie z PAP.PL zapowiedział, że „Nowa Lewica zaproponuje obniżenie czynnego prawa wyborczego do 16. roku życia w przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego”. – Własna intelektualna praca nie jest trudna. Postulat obniżenia wieku uprawniającego do głosowania do 16 roku życia jest od ponad roku wchodzi w skład programu Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Pierwszym środowiskiem, które próbowało skorzystać z tej naszej tezy programowej była Polska 2050 Szymona Hołowni. Robertowi Biedroniowi przypominamy, że w zapisie biblijnym mamy napomnienie stosowane w całym cywilizowanym świecie: „Nie będziesz kradł” (Księga Wyjścia 20, 15  i Księga Powtórzonego Prawa 5, 19). Tutaj nie ma sporu w rozmaitych religiach monoteistycznych, ani wśród ateistów. Postkomuniści poza walką z Kościołem katolickim – co jest stałym punktem programowym formacji wyrosłych z PPR/PZPR/SdRP/SLD, opartym na tezach Lenina czy Stalina – powinni przedstawiać jakieś własne pomysły. Tymczasem albo promują tezy neomarksistowskie, albo próbują przedstawiać dorobek innych formacji jako swój. Dobrym przykładem jest tutaj próba przejmowania dorobku przedwojennej PPS Ignacego Daszyńskiego. – powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Biedroń zaznaczył w rozmowie z PAP, że w przeciwieństwie do „innych postulatów dotyczących obniżenia wieku wyborczego”, w przypadku których potrzeba zmiany konstytucji, ten postulat „jest do zrealizowania”.

W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego można to zrobić za pomocą zmiany art. 10 Kodeksu wyborczego. Tak zrobiono już w wielu krajach Europy – na Malcie, w Austrii, Niemczech czy Chorwacji”

— powiedział.

ZChR dla młodzieży

W skład naszego „Pakietu dla młodzieży” wchodzi także postulat wydłużenia do trzech miesięcy letnich wakacji dla uczniów szkół podstawowych, zawodowych i średnich. To również pewne ułatwienie dla nauczycieli i rodziców. Letnie wakacje dla uczniów odpowiadać powinny w naszej opinii wakacjom studentów. Liczymy w tym zakresie na dyskusję z panem ministrem prof. Przemysławem Czarnkiem. Zauważamy też, że brak informacji o wielu naszych inicjatywach i projektach to efekt celowego działania Polskiej Agencji Prasowej, która wprowadziła cenzurę na ZChR. Mamy nadzieję, że ta cenzura na największą pozaparlamentarną partię konstruktywnej opozycji się zakończy. To są podstawowe zasady demokratyczne, aby PAP – publiczna agencja prasowa – informował o naszej działalności. Przypomnę, że trzy tygodnie temu nasz kandydat w samorządowych wyborach uzupełniających Tomasz Kowalski, 22-latek i współprzewodniczący Młodych Chadeków, w jednej z gmin uzyskał 40,12% poparcia. Zatem Polacy i Polki są zainteresowani naszym programem, opiniami czy postulatami.”

– powiedział NGO Paweł Czyż z ZChR.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *