Czy poseł Janusz Kowalski pozwoli na drwiny i lekceważenie pod swoim adresem ze strony wicestarosty gołdapskiego?

Zastępca Naczelnego1

Rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż, poseł Janusz Kowalski/NGO

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski na prośbę kilkudziesięciu mieszkańców rolniczej gminy Banie Mazurskie (warmińsko-mazurskie) złożył interwencję do władz powiatu gołdapskiego w sprawie fatalnego stanu dróg powiatowych nr 1764N Banie Mazurskie – Ziemiany – Rogale oraz 1815N Gołdap – Kośmidry – Skocze – Juchnajcie – Rogale – Widgiry – Żabin. Niezależna Gazeta Obywatelska dotarła do tekstu odpowiedzi z 9 sierpnia, jaką skierował do parlamentarzysty wicestarosta gołdapski Andrzej Ciołek. – Pańska dezaprobata dla bezczynności władz samorządowych w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego na w/wym. drogach nie jest odzwierciedleniem faktycznych działań podejmowanych przez powiat w ostatnich latach. Powiat Gołdapski, który reprezentuje Starosta Gołdapski, nie stosuje metod byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego – pisze w piśmie adresowanym do posła Kowalskiego samorządowiec. – To kpiny z pana posła, na które nie powinien pozwolić. Przecież nagrania video dostępne w serwisie YouTube obrazujące obecny stan tych dróg nie są fotomontażem. Wicestarosta zbywa posła na Sejm RP i śmieje mu się prosto w twarz – mówi NGO pan Marek mieszkający w gminie Banie Mazurskie. – W 2021 r. wykonano remont drogi nr 1815N na odcinku Widgiry – Jagiele o dł. 3,2 km za ok. 1 mln zł – pisze wicestarosta Andrzej Ciołek w odpowiedzi na wystąpienie posła Solidarnej Polski. – Starosta zapomina dodać, że władze powiatowe dodały do puli tego remontu 2000 złotych. To kpiny. Czy jednostka samorządu powiatowego kupuje zapałki w kiosku? To celowe wprowadzanie posła w błąd – resumuje mieszkaniec tej gminy.

CZYTAJ TAKŻE:

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski wystąpił z interwencją w sprawie stanu dróg lokalnych w powiecie gołdapskim

Uznanie przez Radę Powiatu petycji Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin za zasadną uchwałą nr XLII/205/2021 z dnia 13.10.2021 w części dotyczącej wykonania remontu dróg powiatowych o nr 1764N i 1815N, jest wyrażeniem naszego stanowiska w tej sprawie, które w tym przypadku jest jasne”

– pisze do posła wicestarosta.

ZOBACZ NAGRANIE

W całym piśmie pana Ciołka do posła Kowalskiego nie ma ani słowa o terminie realizacji uchwały w sprawie kompleksowego remontu dróg powiatowych nr 1764N i 1815N. Przecież gdyby nie aktywność ZChR, to nie byłoby żadnej uchwały w sprawie fatalnego stanu dróg w powiecie gołdapskim. Pismo do posła Solidarnej Polski jest niespójne, bo przecież wicestarosta Ciołek raz twierdzi, że są podejmowane przez władze tego powiatu jakieś działania, a potem stwierdza, że jakakolwiek aktywność wynika z uchwały podjętej pod presją ZChR. Po konsultacjach z mieszkańcami Bań Mazurskich zapraszamy pana posła Janusza Kowalskiego na protest pod gmachem Starostwa Powiatowego w Gołdapi, który odbędzie się jeszcze w sierpniu. Mieszkańcy liczą na obecność Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Współpraca ZChR i Solidarnej Polski w tej sprawie może przynieść pozytywne efekty dla tysięcy mieszkańców powiatu gołdapskiego. Liczymy na przychylne potraktowanie zaproszenia przez posła Janusza Kowalskiego”

– powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

ZOBACZ KLIP ZChR NA TEMAT TYCH DRÓG

Piotr Galicki

  1. Dynak Mirosław
    | ID: a65e9c1a | #1

    Skandal…

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.