Trump ostro o edukacji w USA: Żaden nauczyciel nie powinien uczyć naszych dzieci o osobach transpłciowych bez zgody rodziców

Zastępca Naczelnego1

Donald Trump/www.wrcbtv.com

Były amerykański prezydent Donald Trump zaapelował o zlikwidowania ministerstwa edukacji w związku z kontrowersjami dotyczącymi edukacji seksualnej w szkołach – poinformowała w niedzielę niemiecka agencja DPA. Były amerykański prezydent stwierdził również, że „Ameryka jest na skraju przepaści”, a jeśli nic się nie zmieni, kraj ten wkrótce stanie się „Wenezuelą na sterydach”. – Nie możesz uczyć o Biblii, ale możesz uczyć dzieci, że Ameryka jest zła i że mężczyźni mogą zajść w ciążę – mówił Trump.

Likwidacja Departamentu Edukacji

Powinniśmy zlikwidować Departament Edukacji”

— powiedział Trump w sobotę na konferencji prawicowych konserwatystów w Dallas, w amerykańskim stanie Teksas.

Żaden nauczyciel nie powinien mieć prawa uczyć naszych dzieci o osobach transpłciowych bez zgody rodziców”

– dodał Trump.

W całym kraju – stwierdził były prezydent – muszą obowiązywać surowe zakazy nauczania „nieodpowiednich” treści dzieci w szkołach.

Publiczność zareagowała na tą wypowiedź burzą oklasków.

Żaden nauczyciel nie powinien mieć prawa uczyć naszych dzieci o osobach transpłciowych bez zgody rodziców”

— powiedział Trump.

Trump wystartuje w wyborach?

Partia Republikańska, jak zaznacza niemiecka DPA, w ostatnim czasie w wielu stanach forsowała ograniczenie praw społeczności LGBTQI (ang. oznacza lesbijki, gejów, osoby biseksualne, trans, queer i intersex – PAP)

Krytykowane prawo szkolne stanu Floryda zakazuje wykładania przedmiotów na temat „orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej” od przedszkola do trzeciej klasy i ogranicza je dla starszych uczniów.

Trump przemawiał – podobnie jak w przeszłości – jako główny mówca na „Conservative Political Action Conference”. Jest to rodzaj punkt zbornego dla zwolenników Trumpa, religijnej prawicy i zwolenników teorii spiskowych – przypomina DPA.

W czasie wystąpienia Trump spekulował na temat ubiegania się o urząd prezydenta w wyborach w 2024 roku, jednocześnie nie ogłaszając swojej kandydatury.

Źródło: wkt/PAP, wPolityce.pl

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 0fd6464e | #1

    Tak jest

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.