Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski weźmie udział w Paradzie Polskości w Wilnie

Zastępca Naczelnego

Dr Bogusław Rogalski na Paradzie Polskości w Wilnie w roku 2019/l24.lt/Wiktor Jusiel

Na zaproszenie organizatorów prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski weźmie udział 7 maja 2022 roku w Paradzie Polskości w Wilnie. Polacy z całej Litwy oraz rodacy z Polski oraz wielu innych krajów świata biorą co roku udział w tym ważnym wydarzeniu organizowanym przez Związek Polaków na Litwie.

„Uroczystym pochodem uczcimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz kolejną rocznicę Konstytucji 3 Maja” – zaprasza do uczestnictwa największa polska organizacja na Litwie.

 

Parada w roku 2019/L24.lt/Marlena Paszkowska

Zapraszamy 7 maja br. do przybycia na plac Niepodległości przy litewskim parlamencie, skąd o godz. 11.00 wyruszymy w świątecznej paradzie ulicami Wilna: aleją Giedymina, ulicą Wileńską i Wielką do Ostrej Bramy, gdzie przy cudownym obrazie Matki Bożej Ostrobramskiej o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św.” 

– czytamy w ogłoszeniu ZPL.

 

Wszystko zaczęło się od Związku Polaków na Litwie. Na pierwszym miejscu było zjednoczenie polskiej społeczności. To się udało. Na przeciągu tych lat było wiele prób rozbicia tej jedności, ale to się nie udało naszym oponentom i dzisiaj stanowimy najbardziej zjednoczoną polską społeczność na całym świecie. I dajemy też przykład dla naszych współbraci Litwinów jak należy działać w jedności zarówno programowej, jak i w jedności serc”

– powiedział w czasie parady w roku 2019 prezes ZPL eurodeputowany z Wileńszczyzny Waldemar Tomaszewski.

Parada w roku 2019/L24.lt/Marlena Paszkowska

Tu bije serce polskości. Parada wspaniała jak zwykle. Jestem już na niej któryś raz z rzędu. Zachęcam wszystkich Polaków w Koronie, by przyjeżdżali na tę paradę i zobaczyli, że polskość na Wileńszczyźnie ciągle trwa”

– powiedział w maju 2019 roku portalowi Litwa24 dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte