Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin przeciwko wprowadzaniu obostrzeń dla osób niezaszczepionych

Zastępca Naczelnego

dr Ewelina Kondziela, Stansław Bajor (oboje z ZChR)/NGO

Stop segregacji sanitarnej, apelowało dzisiaj pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zorganizowało dzisiaj konferencję prasową pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu przeciwko segregacji sanitarnej. Naszym zdaniem wszystko zmierza ku dyskryminacji osób niezaszczepionych, mówi Radiu Wrocław przedstawiciel ZChRu, Stanisław Bajor.

Apeluję o nierozsiewanie fake newsów” 

– mówi Andrzej Kilijanek, wojewódzki koordynator do spraw pandemii.

Nie mamy pojęcia o czym mówi pan Kilijanek. Wypada się wpierw zapoznać z naszym pismem skierowanym do wojewody dolnośląskiego, a potem bajdurzyć o fake newsach. Być może koordynator Kilijanek nie zna zapisów Konstytucji RP. To nie fake news, że Polacy mają swoje prawa, których ograniczać ad hoc nie można”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż.

W razie wystąpienia 4 fali obostrzenia będą występowały w strefach. Nowością będzie to, że dwukrotnie zwiększono liczbę, która będzie kwalifikowała powiat do strefy obostrzeń. W przypadku strefy żółtej będzie to 12 a w przypadku czerwonej 24 zakażenia na 10 tysięcy mieszkańców.

Sytuacja nie jest tak zła, aby dyskryminować osoby niezaszczepione” 

– mówiła doktor Ewelina Kondziela z ZCHRu.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, w sprawie segregacji sanitarnej, zamierza wystosować do wojewody dolnośląskiego petycję. Trwa zbieranie podpisów.

Źródło: Joanna Jaros, Radio Wrocław/ ngopole.pl

ZOBACZ KONFERENCJĘ PRASOWĄ

 

 

Komentarze są zamknięte