Bogdan Pęk o lewicy: Heroldzi neomarksizmu, od Lenina po Mao-Tse Tunga są na ich sztandarach

Zastępca Naczelnego

Małopolski radny Bogdan Pęk/NGO

Wicemarszałek województwa małopolskiego z Porozumienia Jarosława Gowina Tomasz Urynowicz nawoływał niedawno w mediach do uchylenia dokumentu Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jako powód podał, że Komisja Europejska zastrzegła, że utrzymanie w mocy uchwały intencyjnej w sprawie ochrony rodzin przed demoralizacją z 2019 roku, może skutkować zamrożeniem funduszy unijnych na rozwój regionalny i pomoc po pandemii. O uchylenie dokumentu, poza radnymi opozycji i organizacjami społecznymi, apelował m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich.

– To jest debata znacznie poważniejsza niż nam się wydaje. Z naszych decyzji mają być wyciagane wnioski ideologiczne – mówił w czasie sejmikowej debaty, poseł na Sejm II, III i IV kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI kadencji, senator VIII kadencji, a dzisiaj małopolski radny Bogdan Pęk. – Heroldzi neomarksizmu, od Lenina po Mao-Tse Tunga są na ich sztandarach. To nowa ideologia. (…) Pytacie, jaka jest ideologia ruchów LGBT? No, gender. A co to jest gender? Narzędzie neomarksistów – ocenił Bogdan Pęk. Dodał, że nikt nie może oczekiwać, że radni ogłoszą „bezwarunkową kapitulację”.  – Chyba zgadzamy się, że jest jeszcze wolność słowa. Będę używał swojego nazewnictwa, czyli deklaracji anty-LGBT, bo tym ona jest — wykłócał się Krzysztof Nowak, radny Koalicji Obywatelskiej. – Należy chronić polskie rodziny przed ideologią LGBT, o której mówił publicznie prezydent Andrzej Duda – ocenił przed debatą w rozmowie z NGO rzecznik Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Paweł Czyż.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYSTĄPIENIA BOGDANA PĘKA

Po czterech godzinach burzliwej dyskusji radni Sejmiku Województwa Małopolskiego odrzucili projekt uchwały o wycofaniu się ze stanowiska sprzeciwiającego się „ideologii LGBT” z kwietnia 2019 roku. Za głosowało 15 osób, przeciwko – 22.

W czasie obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego grupa aktywistów z Homokomando złożyła wieniec w kolorach tęczy LGBT. To otwarte drwiny. Działacz LGBT Linus Lewandowski w rozmowie z Onet.pl stwierdził, że „naziści wysyłali osoby homoseksualne do obozów koncentracyjnych, a powstańcy byli po drugiej stronie”. Ciekawe, że niemiecki nazizm tworzył z Hitlerem homoseksualista Ernst Röhm. Nikołaj Jeżow, szef NKWD (1936–1938) czy ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRR Gieorgij Cziczerin byli homoseksualistami. Łączenie totalitaryzmów z preferencjami seksualnymi jest ryzykowne …

– przypomniał niedawno w wywiadzie dla Niezależnej Gazety Obywatelskiej rzecznik ZChR.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte