Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski w Radio Maryja: 20 lat obecności w Afganistanie zostało całkowicie zaprzepaszczone

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/TV Trwam

To, co dzisiaj dzieje się na Bliskim Wschodzie i w całej Azji, już promieniuje na Europe. Ma to związek z fatalnymi decyzjami podjętymi przez prezydenta USA o gwałtownym – wręcz natychmiastowym – wycofaniu wojsk amerykańskich w Afganistanu. Spowodowało to to, że wojska terrorystów w ciągu niecałych 3 tygodni przejęły cały teren Afganistanu, weszły do Kabulu. Państwo, w którym przez 20 lat przebywali Amerykanie i sojusznicy, tworząc zręby nowej administracji państwa afgańskiego, które miało być bardziej przyjazne dla Zachodu, teraz okazało się, że 20 lat obecności w Afganistanie zostało całkowicie zaprzepaszczonych i zniszczonych jedną nieprzemyślaną decyzją prezydenta USA – mówił dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Chadecy z ZChR chcą zwołania posiedzenia Biura Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie sytuacji w Afganistanie

Od kilku tygodni pogarsza się sytuacja wewnętrzna Afganistanu, w którym władzę przejęli talibowie. Prezydent USA, Joe Biden, cały czas podtrzymuje, że nie można było uniknąć chaosu przy wycofaniu wojsk USA [czytaj więcej]. Sprawę skomentował dr Bogusław Rogalski.

Prezydent Stanów Zjednoczonych albo mija się z prawdą, albo zupełnie nie panuje nad sytuacją, którą sam wywołał. To, co dzisiaj dzieje się na Bliskim Wschodzie i w całej Azji, już promieniuje na Europe. Ma to związek z fatalnymi decyzjami podjętymi przez prezydenta USA o gwałtownym – wręcz natychmiastowym – wycofaniu wojsk amerykańskich w Afganistanu. Spowodowało to to, że wojska terrorystów w ciągu niecałych 3 tygodni przejęły cały teren Afganistanu, weszły do Kabulu”

– oznajmił gość Radia Maryja.

Państwo, w którym przez 20 lat przebywali Amerykanie i sojusznicy, tworząc zręby nowej administracji państwa afgańskiego, które miało być bardziej przyjazne dla Zachodu, teraz okazało się, że 20 lat obecności w Afganistanie zostało całkowicie zaprzepaszczonych i zniszczonych jedną nieprzemyślaną decyzją prezydenta USA. Oczywiście z Afganistanu należało wycofać wojska, bo nie można wiecznie okupować jakiegoś państwa, ale popełniono szereg błędów, których konsekwencje wszyscy będziemy ponosić”

– dodał.

Dr Bogusław Rogalski zwrócił uwagę, iż Zachód i Afganistan dzieli przepaść światopoglądowa, religijna i cywilizacyjna.

– W przypadku islamu mamy do czynienia z permanentną wojną cywilizacji, która trwa od czasów Mahometa. Wystarczy wyciągać wnioski z historii. 3 lata po śmierci Mahometa armie muzułmańskie zwróciły się na zachód. Jeśli chcemy ocalić nasz kontynent przed postępującą islamizacją, to musimy sobie uświadomić, że głównym celem islamu jest niszczenie chrześcijaństwa i państw chrześcijańskich. Jeden z głównych zapisów w Koranie nakazuje zabijanie niewiernych wszędzie tam, gdzie są oraz niebranie za przyjaciół chrześcijan (Sura Al-Maida 5:51 oraz Sura At-Tauba 9:123 – przyp. red.). Pamiętajmy o tym”

– zaapelował gość „Aktualności dnia”.

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin podkreślił, że Europa podlega nieustannej islamizacji.

W samej Brukseli mamy 80 meczetów, w całej Belgii aż 330, a na terenie całej Europy mamy prawie 10 tysięcy i ciągle ich przybywa. Problem zaczął się w latach 70., kiedy Europa otworzyła drzwi na oścież dla świata islamskiego z Północnej Afryki. W obecnych czasach dobitnym dowodem na to, jak błędna była polityka prowadzona na Bliskim Wschodzie i wobec świata islamskiego, był najazd w latach 2015-2016, kiedy Angela Merkel i ówczesny prezydent Francji otworzyli na oścież drzwi do Unii Europejskiej”

– zaakcentował.

Ucieczka Amerykanów z Afganistanu skutkuje także przejęciem ogromnej ilości broni, amunicji i ciężkiego sprzętu wojskowego przez talibów.

Wycofując się w przedziwny sposób z Afganistanu, pozostawiono tam sprzęt wojskowy o wartości ponad 85 miliardów dolarów. Amerykanie inwestując w to państwo, stracili w pewnym sensie 2 biliony dolarów. Efekty tego są takie, że już za chwilę u wrót Europy stanie ponowna rzesza uchodźców i imigrantów islamskich”

– podsumował dr Bogusław Rogalski.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr. Bogusława Rogalskiego można odsłuchać [tutaj].

Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze są zamknięte