Donald Trump: Trzeba było najpierw zniszczyć bazy w Afganistanie, a potem wycofać wojsko

Zastępca Naczelnego

Donald Trump/www.wrcbtv.com

Były prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone najpierw powinny były ewakuować z Afganistanu Amerykanów i sprzęt wojskowy, a potem zniszczyć swoje bazy, przed wycofaniem wojsk z kraju. Jak podkreślił, taki plan oszczędziłby rozlewu krwi.

Najpierw zabierasz wszystkich obywateli USA. Potem zabierasz cały sprzęt. Potem bombardujesz obracając je w drobne kawałki – A POTEM ZABIERASZ WOJSKO” 

– napisał Donald Trump w wydanym w czwartek oświadczeniu.

Nie robi się tego w odwróconej kolejności, jak zrobili to Biden i nasi lewaccy generałowie” 

– dodał.

Donald Trump stwierdził, że gdyby w zaproponowany przez niego sposób przeprowadzono wycofanie wojsk z Afganistanu, uniknięto by chaosu i śmierci.

Nawet nie wiedzieliby, że wyszliśmy” 

– podkreślił.

Były prezydent nie zdradził więcej szczegółów swojego planu. Była to jednak kolejna krytyka działań jego następcy w Afganistanie.

We wtorek Donald Trump w wywiadzie dla telewizji Fox News stwierdził, że sytuacja w Afganistanie jest „największym upokorzeniem w historii” USA. Bronił jednocześnie swojej umowy o wycofaniu wojsk z kraju zawartej z talibami, która przewidywała wycofanie wojsk USA do 1 maja 2021 r. w zamian za gwarancję braku wsparcia talibów dla grup terrorystycznych.

Donald Trump podkreślił, że wielokrotnie osobiście rozmawiał z przywódcą fundamentalistów mułłą Baradarem i wynegocjował „wspaniałą umowę”.

PAP/Radio Maryja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.