Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Z zadowoleniem przyjmujemy wybór senator Lidii Staroń na nowego RPO przez Sejm RP

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

Lidia Staroń, senator niezależna, została wybrana przez Sejm RP na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Zanim jednak obejmie urząd jej kandydaturę zatwierdzić będzie musiał Senat. Za kandydaturą Staroń zgłoszoną w Sejmie przez PiS zagłosowało się 231 posłów, a jej kontrkandydata prof. Marcina Wiącka zgłoszonego przez blok partii opozycyjnych poparło 222 posłów.

Z zadowoleniem przyjmujemy wybór senator Lidii Staroń na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich przez Sejm RP. Od 14 maja Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin przekonywało, że wobec nieodpowiedzialnej postawy totalnej opozycji najlepszym kandydatem na nowego RPO może być senator Lidia Staroń. Nasi działacze lokalni lobbowali za takim rozwiązaniem w innych środowiskach politycznych. Swoista „pierwsza runda” zakończyła się sukcesem – pomimo obstrukcji środowiska Porozumienia Jarosława Gowina. Gratuluję pani senator wyboru przez Sejm RP”

– powiedział NGO prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Nasza propozycja na Rzecznika Praw Obywatelskich to Lidia Staroń. To co dzieje się w Sejmie i Senacie z wyborem RPO, to parlamentarna farsa i kpina z Polaków. Dla każdego obywatela urząd ten jest swoistym „zaworem bezpieczeństwa” demokracji, gwarantem przestrzegania praw obywatelskich przez państwo i jego instytucje, a często jest ostatnią deską ratunku dla osób pokrzywdzonych. Dlatego obstrukcja wyboru nowego Rzecznika, której dokonuje opozycja, jest niepoważna i szkodliwa. Natomiast większość sejmowa, widząc zacietrzewienie opozycji i brak dobrej woli w Senacie, powinna wystawić kandydaturę jak najmniej kontrowersyjną i niezwiązaną z żadną partią, dla dobra Polaków”

– powiedział nam 14 maja prezes chadeków dr Bogusław Rogalski.

CZYTAJ WIĘCEJ:

ZChR: Partia Jarosława Gowina osobliwie ostrzega swoich senatorów! Strzeżek: Możliwe, że będzie wniosek o wyrzucenie z Porozumienia Mieczysława Baszki

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Wybór senator Lidii Staroń na RPO, to szansa na sprawiedliwość dla zwykłych Polaków

Kowalski: SP poprze Lidię Staroń. Jeśli ktoś w takiej kwestii głosuje inaczej niż PiS, stawia się poza obozem ZP

Poparcie Staroń za ustawę antykorupcyjną? Kukiz: Z przyjemnością. Znam ją od lat. Ma świetny kontakt z obywatelami

W razie wyboru Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich chadecy z ZChR wystawią kandydata w uzupełniających wyborach do Senatu RP

Prezes ZChR: Lidia Staroń byłaby dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Skoro kolejny kandydat został odrzucony przez Senat, to Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, jako pozaparlamentarna partia konstruktywnej opozycji, proponuje, aby Rzecznikiem Praw Obywatelskich została niezależna senator Lidia Staroń, która jest symbolem walki o krzywdzonych przez państwo i instytucje Polaków. Od wielu lat jest mocno zaangażowana w bezkompromisową obronę praw każdego człowieka, który potrzebuje pomocy, ochrony i wsparcia. Ma wielkie doświadczenie w tych sprawach i cieszy się wielkim autorytetem wśród Polaków, niezależnie od ich sympatii politycznych. Być może nie jest kandydatem idealnym, ale na pewno będzie zawsze stać po stronie zwykłych ludzi, a taki właśnie powinien być Rzecznik Praw Obywatelskich. Pani Lidia Staroń może być kandydatem kompromisu, kandydatem i Rzecznikiem ludzi, a nie partii politycznych. W moim przekonaniu, byłaby dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich.”

– dodał miesiąc temu w rozmowie z NGO prezes ZChR.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte