ZChR: Partia Jarosława Gowina osobliwie ostrzega swoich senatorów! Strzeżek: Możliwe, że będzie wniosek o wyrzucenie z Porozumienia Mieczysława Baszki

Zastępca Naczelnego

Rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż/NGO

Możliwe, że będzie wniosek o wykluczenie z Porozumienia posła Mieczysława Baszki – poinformował PAP wicerzecznik tej partii Jan Strzeżek. Poseł ten poparł kandydaturę Lidii Staroń na RPO. – Poseł Mieczysław Baszko docenił działalność senator Lidii Staroń i zagłosował zgodnie ze swoim sumieniem. Za to wicepremier Jarosław Gowin nawiązuje mentalnie do czasów swojej świetności w Platformie Obywatelskiej Donalda Tuska – tak skomentował tę informację na Twitterze Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski publicznie proponował już 14 maja, aby posłowie wzięli pod uwagę kandydaturę senator Lidii Staroń na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Dzisiejszy komentarz Jana Strzeżka to tak naprawdę ostrzeżenie skierowane do senatorów Porozumienia i próba zablokowania wyboru tej niezależnej senator w czasie głosowania w Senacie RP. Porozumienie Jarosława Gowina osobliwie ostrzega swoich senatorów kosztem interesów tych Polaków, którzy czekają na wybór nowego Rzecznika Praw Obywatelskich”

– powiedział NGO Paweł Czyż z ZChR.

CZYTAJ TAKŻE:

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Wybór senator Lidii Staroń na RPO, to szansa na sprawiedliwość dla zwykłych Polaków

Kowalski: SP poprze Lidię Staroń. Jeśli ktoś w takiej kwestii głosuje inaczej niż PiS, stawia się poza obozem ZP

Poparcie Staroń za ustawę antykorupcyjną? Kukiz: Z przyjemnością. Znam ją od lat. Ma świetny kontakt z obywatelami

W razie wyboru Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich chadecy z ZChR wystawią kandydata w uzupełniających wyborach do Senatu RP

Prezes ZChR: Lidia Staroń byłaby dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Podejrzewam, że zostanie złożony wniosek o wyrzucenie posła @BaszkoBaszko z partii, co więcej ja taki wniosek poprę jako członek władz Porozumienia Jarosława Gowina. Nie było dyscypliny jako takiej, ale była uchwała Zarządu, która mówi, że naszym kandydatem jest prof. Wiącek”

— powiedział na antenie Polsat News Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia.

Lidia Staroń wybrana na RPO

Sejm powołał we wtorek senator niezależną Lidię Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Aby mogła objąć stanowisko, zgodę musi jeszcze wyrazić Senat. W głosowaniu przegrał kandydat opozycji prof. Marcin Wiącek.

Za kandydaturą Staroń opowiedziało się 231 posłów, a jej kontrkandydata Marcina Wiącka poparło 222 posłów. Większość bezwzględna wynosiła 228 głosów.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości poparli we wtorkowych głosowaniach Lidię Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich, natomiast prawie wszyscy politycy Porozumienia z wyjątkiem Anny Dąbrowskiej-Banaszek i Mirosława Baszki zagłosowali za kandydaturą Marcina Wiącka.

Za kandydaturą Wiącka zagłosowali spośród Porozumienia: Stanisław Bukowiec, Jarosław Gowin, Andrzej Gut-Mostowy, Iwona Michałek, Marcin Ociepa, Wojciech Murdzek, Grzegorz Piechowiak, Magdalena Sroka, Michał Wypij. Za kandydaturą Wiącka była także Monika Pawłowska, która jest członkiem Porozumienia, ale nie należy do klubu PiS oraz Andrzej Sośnierz, który jest członkiem Porozumienia, ale należy do koła Polskie Sprawy.”

czytamy na portalu wPolityce.pl.

Źródło: tkwl,wPolityce.pl/PAP/Twitter/Polsat News/Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte