W razie wyboru Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich chadecy z ZChR wystawią kandydata w uzupełniających wyborach do Senatu RP

Zastępca Naczelnego

dr Bogusław Rogalski (ZChR),Senator Lidia Staroń/YT

– Nasza propozycja na Rzecznika Praw Obywatelskich to Lidia Staroń. To co dzieje się w Sejmie i Senacie z wyborem RPO, to parlamentarna farsa i kpina z Polaków. Dla każdego obywatela urząd ten jest swoistym „zaworem bezpieczeństwa” demokracji, gwarantem przestrzegania praw obywatelskich przez państwo i jego instytucje, a często jest ostatnią deską ratunku dla osób pokrzywdzonych. Dlatego obstrukcja wyboru nowego Rzecznika, której dokonuje opozycja, jest niepoważna i szkodliwa. Natomiast większość sejmowa, widząc zacietrzewienie opozycji i brak dobrej woli w Senacie, powinna wystawić kandydaturę jak najmniej kontrowersyjną i niezwiązaną z żadną partią, dla dobra Polaków – powiedział 14 maja Niezależnej Gazecie Obywatelskiej prezes chadeków ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

Wczoraj szef Klubu Parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki poinformował, że Lidia Staroń zostanie zgłoszona przez partię Jarosława Kaczyńskiego jako kandydatka na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Mainstreamowe media donoszą, że w razie wyboru senator Staroń o zwolniony mandat senatorski może ubiegać się Roman Giertych i Szymon Hołownia. – Oczywiście, jeżeli w tym okręgu wyborczym zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające, to wystawimy w nich własnego kandydata. Nie wesprzemy równocześnie żadnego kandydata ze środowiska totalnej opozycji – powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, którego lider, warmińsko-mazurski eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski jako pierwszy proponował wystawienie kandydatury Lidii Staroń na nowego RPO.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Prezes ZChR: Lidia Staroń byłaby dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Lidia Staroń kandydatką na Rzecznika Praw Obywatelskich? Kim jest potencjalna następczyni Adama Bodnara

koro kolejny kandydat został odrzucony przez Senat, to Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, jako pozaparlamentarna partia konstruktywnej opozycji, proponuje, aby Rzecznikiem Praw Obywatelskich została niezależna senator Lidia Staroń, która jest symbolem walki o krzywdzonych przez państwo i instytucje Polaków. Od wielu lat jest mocno zaangażowana w bezkompromisową obronę praw każdego człowieka, który potrzebuje pomocy, ochrony i wsparcia. Ma wielkie doświadczenie w tych sprawach i cieszy się wielkim autorytetem wśród Polaków, niezależnie od ich sympatii politycznych. Być może nie jest kandydatem idealnym, ale na pewno będzie zawsze stać po stronie zwykłych ludzi, a taki właśnie powinien być Rzecznik Praw Obywatelskich. Pani Lidia Staroń może być kandydatem kompromisu, kandydatem i Rzecznikiem ludzi, a nie partii politycznych. W moim przekonaniu, byłaby dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich.”

– dodał 14 maja w rozmowie z nami dr Bogusław Rogalski.

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte